صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» اخبار هتل های ایران
از رونمایی کتاب و تمبر تا ادعای استقبال فراتر از انتظار 95/07/16
کد خبر 870
ارسال به دوستان
Send

برگزاری همایش سرمایه گذاری در گردشگری که با رونمایی کتاب و تمبر و حضور خارجی ها همراه بود، مهم ترین خبر هفته گذشته صنعت هتل کشورمان بود.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: در هفته ای که گذشت مهم ترین خبر، برگزاری دو روزه همایش بین المللی سرمایه گذاری در صنعت گردشگری با رویکرد اقتصاد مقاومتی در سالن اجلاس سران تهران بود که علاوه بر مسوولان سازمان میراث فرهنگی و 68 مهمان خارجی و جمعی داخلی، از وزارت راه، اقتصاد، بانک مرکزی و سازمان تامین اجتماعی نیز مهمان داشت. همایشی که بنابر ادعای دبیر همایش آن فراتر از سطح انتظار مورد استقبال قرار گرفت و با برگزاری پنل های مختلف توانست پاسخگوی نکات مبهم سرمایه گذاری در کشور باشد. حال باید منتظر ماند و دید آیا حاصل برگزاری این همایش با محوریت هتل سازی منجر به ساخت هتل هم می شود و وعده آزاد سازی نرخ هتل ها عملی می گردد و یا تنها یادگاری آن، همان رونمایی از کتاب و تمبر یادگاری 100 هتل - 100 کسب و کار خواهد ماند.

تجهیزات هتل - همایش سرمایه گذاری با محوریت هتل سازی

در ادامه نگاهی به مهم ترین گفته ها و اتفاقات این همایش و نیز سایر اخبار مهم هفته شده است:

استقبال و آمار شرکت‌کنندگان در همایش سرمایه بیش از انتظار بود

دبیر اجرایی همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در گردشگری، استقبال و آمار شرکت‌کنندگان در همایش را بیش از انتظارات دانست. حیدر ابراهیم بای سلامی حضور 68 نفر از 32 شرکت خارجی و 18 کشور را دلیل این مدعا برشمرد و به فارس گفت: در این همایش اعلام شد که پروژه‌های گردشگری 5 تا 13 سال معافیت مالیاتی بر حسب موقعیت دارند ضمن آنکه سرمایه‌گذاران خارجی که ارزی را وارد ایران می‌کنند آنرا به نرخ بازار معامله می‌کنند که خود این موضوع، 15 درصد تفاوت قیمت را نسبت به ارز دولتی ایجاد می‌کند و تشویق خوبی برای توسعه پروژه‌های گردشگری است.

مدیر عامل هگتا درباره پنل فرصت‌های سرمایه‌گذاری گفت: در این پنل پروژه‌های مشخص با نقشه و حتی طرح‌های توجیه اقتصادی برای پروژه‌های 100 هتل 100 کسب و کار ارائه شد که سرمایه‌گذاران متعددی اعلام آمادگی کردند. در این بین، پروژه‌های تهران، شیراز، همدان، اصفهان، تبریز و یزد برایشان جالب بود و شرکت‌های بزرگ جهان مثل اکور، بوئیک، رودا و اسکوت و بقیه شرکت‌ها درباره پروژه‌ها به تبادل نظر پرداختند.

وی درباره امضای قرارداد با شرکت اکور فرانسه برای توسعه هتل‌های هما نیز گفت: تفاهم‌نامه با اکور امضا شده اما قراردادها هنوز در مرحله کارشناسی باقی مانده است علاوه بر اکور، مذاکراتی با شرکت وینسی برای هتل‌ همای اصفهان و مشهد و مذاکراتی برای یزد، شیراز، رشت و فرمانیه تهران انجام شده است.

هتل ها باید مشمول جوایز صادرات غیرنفتی شوند

در این همایش رییس جامعه هتلداران ایران که درباره نحوه تامین زمین، پرداخت هزینه‌های جاری و مالیات‌ها، با استناد به قوانین موجود صحبت می کرد، گفت: هتل‌ها نیز همانند دفاتر خدمات مسافرتی به واسطه ارزآوری باید مشمول جوایز صادراتی در بخش صادرات غیرنفتی شوند و حتما تحقق این مطالبه پیگیری می‌شود. حمزه‌زاده با اشاره به برخوردهای سلیقه‌ای برخی شهرداران با صاحبان هتل‌ها گفت: در ایران شهردار هر شهر مستقل است و شهرداری‌ها هنوز از ساختار سنتی برخوردارند از این رو تا کنون شاهد دریافت عوارض‌های مختلفی از طرف آنها بوده‌ایم، هرچند به تازگی حمایت‌هایی می‌شود و برخی شهرداران مثل تبریز، گرگان، کرمان، قم، سمنان، اصفهان و اردبیل هتل‌ ها، عوارض ساخت هتل را 100 درصد رایگان کرده‌اند.

شرکت های پذیرفته شده در بورس مورد اعتماد جامعه اند

در بخش دیگری از این همایش حسن قالیباف اصل مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران با اشاره به ظرفیت های گردشگری در بازار بورس گفت: هتل های هما به تازگی در بورس اوراق بهادار پذیرفت شد ما تا به حال این موضوع را نداشتیم که هتل ها از بازار سرمایه تامین مالی کنند. بنابراین امید است که به زودی شاهد خرید سهام هتل ها در بازار بورس باشیم، چون شرکت هایی که در بورس پذیرفته می شوند مورد اعتماد جامعه قرار می گیرند.

سایر اخبار هفته:

سه هتل در لرستان آماده بهره برداری می شوند

بنابر اعلام مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان سه هتل در این استان بزودی مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت. غلامرضا سلیمانی با اشاره به اینکه این سه هتل از 15 پروژه حوزه گردشگری استان در قالب طرح اقتصاد مقاومتی طی شش ماه اول امسال می باشند، در جلسه کارگروه گردشگری لرستان گفت: هتل «تابان» و هتل «زاگرس» بروجرد آماده بهره برداری بوده و تا آخر مهرماه امسال افتتاح خواهند شد ضمن آنکه هتل «بهلولی» دورود نیز تا پایان ماه صفر به بهره برداری خواهد رسید.

نخستین هتل ۴ ستاره بوشهر سال 97 گشایش خواهد یافت

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهراز گشایش نخستین هتل چهار ستاره استان در سال 97 خبر داد. ناصر امیرزاده با بیان اینکه این هتل تاکنون 35 درصد پشرفت فیزیکی داشته است حجم سرمایه گذاری پیش بینی شده در این پروژه ۹۰ میلیارد تومان خواند که می‌تواند اشتغال ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم را به همراه داشته باشد. امیرزاده افزود: این هتل با داشتن ۱۵۰ اتاق، چندین رستوران، استخر، سونا و... یکی از مجلل‌ترین هتل‌های استان بوشهر خواهد بود که با چشم انداز منحصر به فرد به خلیج همیشه فارس و بافت تاریخی بوشهر به طور حتم مورد استقبال گردشگران قرار خواهد گرفت.

اخبار مرتبط:

نرخ هتل‌ها در ایران آزاد می‌شود

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS