صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» تازه ها و خواندنی ها » تازه های صنعت هتل
اعمال سیاست های ضد تبعیض در بزرگ ترین سایت خانه های استیجاری 95/06/30
کد خبر 865
ارسال به دوستان
Send

سایت Airbnb به عنوان یکی از پرطرفدارترین سایت های رزرو اتاق و خانه های استیجاری از ابتدای ماه نوامبر سال جاری تمامی اعضای خود را ملزم به پذیرش "سیاست ضد تبعیض" می کند.

تجهیزات هتل -  سایت خانه های استیجاری.jpg

بازار اخبار و تجهیزات هتل: پس از آنکه در ماه های گذشته، اخبار و گزارش های متعددی درباره اینکه برخی میزبانان در این سایت برای رزرو اتاق یا خانه خود به مهمانان، بنابر رنگ پوست و یا گمانه زنی در مورد ملیت و یا مذهب تبعیض قائل می شوند، منتشر گردید، مسوولان این سایت رسما اعلام کردند که تمامی میزبانان از این پس باید متعهد به "سیاست ضد تبعیض" این سایت گردند، در غیر اینصورت خدمات آن ها قابل ارائه نخواهد بود.

در این باره Brian Chesky مدیرعامل Airbnb با عذرخواهی از واکنش دیرهنگام این شرکت به اعتراضات و شکایات متعدد در پیامی به میزبانان عضو این سایت اعلام کرد: «تعصب و تبعیض هیچ جایی در این سایت ندارد و ما کوچکترین تحملی برای آن نداریم. متاسفانه ما در رسیدگی به مشکلات اینچنینی کند عمل کردیم و من از بابت متاسفم».

پیش تر بسیاری از کاربران این سایت در شبکه های مجازی منجمله در توئیتر با هشتک #AirbnbWhileBlack اعتراضات خود را نسبت به تبعیض برخی صاحبان اتاق و خانه در این سایت اعلام داشته بودند. آن ها مدعی بودند که برخی از این موجران پس از احراز هویت مهمان بر اساس تبعیض نژادی یا مذهبی و غیره، با توجیه اینکه امکان اجاره برای تاریخ درخواستی را ندارند، از اجاره دادن خودداری کرده اند در حالی که برای همان تاریخ، اتاق یا خانه خود را به کسی دیگر اجاره دادند.

 این موضوع در ماه دسامبر سال گذشته برای نخستین بار توسط خبری از سوی دانشگاه هاروارد مبنی بر اینکه کاربران امریکایی - افریقایی کار سختی برای انجام رزرو بر روی این سایت دارند، اعلام شد. در همین رابطه، MMGY در گزارشی به کاهش سه درصدی میزان رزروهای انجام شده در این سایت از سوی این دسته از کاربران در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد تا در نهایت دست اندرکاران این سایت درپی راهکاری بر زدودن اتهام تبعیض از یک سو و جلوگیری از کاهش رزروهای خود از سوی دیگر باشند.

اما بر اساس سیاست تازه بر ضد اعمال تبعیض های نژادی، قومی، مذهبی، سنی و غیره از این پس:

 - اگر میزبانی به هر دلیلی در بازه زمانی مشخص قادر به ارائه خدمات نباشد، دیگر نمی تواند در همان زمان پذیرای مهمان دیگری از طریق سایت شود.

- مهمان قادر خواهند بود رزرو خود را بلافاصله و بدون تائید ویژه از سوی میزبان، قطعی نمایند.

- تمامی کاربران ملزم به اعلام توافق بند "stronger, more detailed non-discrimination policy" در سایت می باشند.

- تمامی کارمندان این سایت هم می بایست دوره های آموزشی ضد تبعیض را سپری نمایند.

ازآنجا که بیش تر این تبعیضات درباره سیاه پوستان رخ داده بود، بسیاری خواهان حذف عکس از پروفایل مستاجران برای پنهان ماندن رنگ پوست شده بودند اما سایت به صراحت اعلام داشت که این مورد بنا به دلایل امنیتی به صلاح نیست.

گفتنی است سایت Airbnb که در سال 2008 با مرکزیت سن فرانسیسکو امریکا پای به بازار نهاد، محلی برای یافتن اقامت های کوتاه مدت است که در آن اشخاص حقیقی می توانند اتاق و یا خانه خود را به علاقه مندان اجاره دهند. این سایت که هم اکنون بیش از 191 کشور و 34 هزار شهر را دربر گرفته به عنوان رقیبی جدی برای هتل ها بدل شده است.

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS