صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» اخبار هتل های ایران
افزایش تنها سه هتل پنج ستاره به هتل های تهران طی چهار دهه گذشته! 95/06/05
کد خبر 859
ارسال به دوستان
Send

بازرس جامعه هتلداران ایران با بیان اینکه در طول چهار دهه گذشته تنها سه هتل پنج ستاره به تعداد هتل های تهران افزوده شده است، میزان توسعه زیرساخت های اقامتی در کشور را مورد انتقاد قرار داد.

 

بازار اخبار و تجهیزات هتل: انتقاد از میزان توسعه زیرساخت های اقامتی کشور بویژه در شهرهای بزرگ، گشایش هتل سه ستاره پلاس بوشهر و هتل سه ستاره کوروش سرعین و نیز برگزاری دوره های آموزشی هتلداری در قشم، مهم ترین اخبار هفته گذشته صنعت هتل کشورمان بودند که در ادامه نگاهی به آن ها شده است:

افزایش تنها سه هتل پنج ستاره به هتل های تهران طی چهار دهه گذشته!

جعفر بذری، بازرس جامعه هتلداران ایران با بیان اینکه در چهار دهه گذشته زیرساخت های اقامتی را در کشور نتوانسته ایم توسعه دهیم، گفت: در سال ۵۷ شاهد فعالیت ۱۲۳ هتل در تهران بودیم که این رقم در سال ۹۳ به ۱۲۶ هتل رسید و در واقع در طول چهار دهه گذشته تنها سه هتل پنج ستاره به تعداد هتل های تهران افزوده شده است. وی که در مراسم گشایش پروژه های هفته دولت در حوزه گردشگری و هتل سه ستاره کوروش سرعین سخن می گفت، افزود: در شهری مثل تهران نه تنها هتل زنجیره ای نداریم بلکه برند نیز در میان هتل ها مطرح نیست. ضمن آنکه با وجود تعدادی هتل در دست ساخت شاهد به بهره برداری رسیدن آن نیستیم. چراکه هزینه ساخت هتل پنج ستاره در کلان شهرها حدود ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان است. بذری با اشاره به اینکه متاسفانه در کلان شهرهای ما ساخت هتل های بزرگ الزام شهری به حساب نمی آیند، اظهار داشت: وقتی هتلی بزرگ ساخته می شود مسئولان با توجیه درآمد بالای آن خواستار مالیات بیشتری می شوند و از آنجا که این امر برای واحدهای کوچکتر کمتر است، توسعه به سوی کوچک شدن کشیده می شود چراکه برخی قوانین مانع توسعه هستند.

تجهیزات هتل - هتل پلاس بوشهر

هتل سه ستاره پلاس بوشهر

ساخت هتل‌های ۳ و ۴ ستاره در برازجان و کنگان

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر از پیشرفت ساخت هتل‌های ۳ و ۴ ستاره در شهرهای برازجان و کنگان خبر داد. محمد ابراهیم فروزانی در این باره در مراسم افتتاح هتل پلاس بوشهر، گفت: هتل چهار ستاره کنگان تاکنون ۳۰ درصد و هتل سه ستاره برازجان نیز ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. وی درباره هتل پلاس بوشهر نیز اظهار داشت: : این هتل در شش طبقه با زیربنای سه هزار مترمربع با ۶۳ اتاق و ۱۲۰ تخت با سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیارد ریال ساخته شده است. گفتنی است در این مراسم استاندار بوشهر از تخفیف در واگذاری زمین و عوارض مالیاتی برای سرمایه‌گذاران هتل در این استان خبر داد.

برگزاری دوره های آموزشی برای فعالان صنعت هتل در قشم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از تدوین تقویم آموزش گردشگری جزیره قشم با هدف همسان‌سازی خدمات در صنعت هتل‌داری و اماکن اقامتی خبر داد. عبدالجواد کمالی با اعلام این خبر گفت: در نخستین گام از این تقویم، دوره‌های آموزش خانه‌داری و پذیرش مهمان با حضور 40 نفر خانم و آقا در دوره خانه‌داری و 40 نفر هم در دوره آموزش پذیرش بخش اقامتی به مدت سه روز برگزار گردید. وی افزود: در همین راستا قرار است تا پایان امسال دوره‌های مربوط به نحوه تشریفات و پذیرایی، آموزش ویژه افرادی که در بخش آشپزخانه اماکن اقامتی فعالیت می‌کنند، آداب و معاشرت، اصول میزبانی، دوره صندوق و مدیریت هتل‌داری نیز برای فعالان صنعت گردشگری قشم در بخش هتل‌داری برگزار شود. 

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS