صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» اخبار هتل های ایران
پیشنهادات تشکل‌های گردشگری در تدوین برنامه ششم 95/05/30
کد خبر 858
ارسال به دوستان
Send

احکام پیشنهادی مجمع تشکل‌های گردشگری برای تدوین برنامه ششم به رئیس فراکسیون گردشگری مجلس ارائه شد.

تجهیزات هتل – هتل بین المللی قصر مشهد

قانعی: شهرداری باید پاسخگوی خسارت پلمپ هتل بین المللی قصر باشد

بازار اخبار و تجهیزات هتل: در هفته ای که گذشت مهم ترین خبر هفته، ارائه احکام پیشنهادی مجمع تشکل‌های گردشگری به مجلس پس از مهلت دو روزه (!) از نشست تشکل‌های گرشگری با نمایندگان مجلس در روز دوشنبه 24 مرداد بود که در ادامه نگاهی به این احکام و سایر اخبار مهم هفته شده است:

احکام پیشنهادی مجمع هماهنگی تشکل های گردشگری در تدوین برنامه ششم:

الف_ رویکردها:

افزایش تقاضای سفر گردشگران خارجی به کشور، افزایش کمی و کیفی سفرهای داخلی، رشد سریع سرمایه گذاری و ایجاد زیرساخت‌ها، نهادینه شدن سفر در سبد هزینه خانوار، افزایش سودآوری سرمایه گذاران حوزه گردشگری، بازسازی و افزایش کیفیت تاسیسات گردشگری موجود.

ب_ احکام پیشنهادی:

۱. دولت موظف است هر سال در طول سالهای اجرای برنامه از محل افزایش سالانه حقوق و دستمزد کارکنان خود و بازنشستگان تحت پوشش کلیه صندوق‌های بازنشستگی به میزان یک درصد از حقوق و مزایای ماهانه ایشان منحصرا برای هزینه های گردشگری داخلی و غنی سازی اوقات فراغت کارکنان و خانواده آنها اختصاص دهد. واریزی مزبور طی سالهای اجرای برنامه هر سال یک درصد افزایش خواهد داشت و در سال آخر برنامه می بایست به میزان پنج درصد حقوق و مزایای کارکنان رسیده باشد.

تبصره ۱: حداکثر سه ماه پس از ابلاغ این قانون سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزارت تعاون رفاه و امور اجتماعی مشترکا آیین نامه اجرایی این ماده را تدوین و به تصویب هیات وزیران می رسانند.

۲. دولت موظف است هر سال در لایحه بودجه سنواتی ۳۰ درصد از درآمد عوارض خروج از کشور مسافران و درآمد حاصل از صدور ویزای ورود به کشور را به سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری اختصاص دهد. این اعتبارات تا سقف درآمد کشور از محل عوارض خروجی قابل افزایش است. ملاک تعیین افزایش مذکور اطلاعات ثبت شده در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است.

تبصره ۱: منابع حاصل از اجرای این ماده در قالب کمک های فنی و اعتباری منحصرا برای توسعه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و غیر دولتی در حوزه گردشگری قابل مصرف است.

تبصره ۲: آیین نامه اجرایی این ماده حداکثر سه ماه پس از ابلاغ این قانون توسط دولت تصویب می‌شود.

۳. حداکثر شش ماه پس از ابلاغ این قانون، وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف است کلیه تاسیسات و ساختمان‌های متعلق به دستگاه‌های اجرایی و دولتی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری که به‌عنوان مهمانسرا، هتل، اقامتگاه، اماکن تفریحی و رفاهی و سایر عناوین از این قبیل را از طریق سازمان خصوصی‌سازی واگذار کند. سازمان خصوصی سازی حداکثر در طول دو سال اول برنامه نسبت به واگذاری واحدهای موضوع این ماده به بخش خصوصی و غیر دولتی از طریق بورس و سایر روش های قانونی اقدام می‌کند.

تبصره ۱: منابع حاصل از اجرای این ماده در قالب کمک‌های فنی و اعتباری منحصرا برای توسعه سرمایه گذاری بخش خصوصی و غیر دولتی در حوزه گردشگری قابل مصرف است.

۴. در ایجاد و یا بازسازی تاسیسات گردشگری، واردات هر گونه کالا و خدمات، بنا به تشخیص سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری از پرداخت هر گونه عوارض گمرکی معاف خواهند بود. کالاها و خدمات وارداتی موضوع این ماده منحصرا در تاسیسات گردشگری قابل استفده بوده و تخلف از این شرط مشمول جرائیم و مجازات های قانونی مربوطه خواهد بود.

تبصره ۱: خودروهای تشریفاتی و جمعی که توسط تاسیسات گردشگری و به جهت حمل و نقل گردشگران وارد کشور شوند مشمول معافیت های موضوع این قانون هستند. این خودروها منحصرا برای ارائه خدمات به مسافرین و گردشگران مورد استفاده قرار می گیرند. هر گونه تغییر کاربری این نوع خودروها مشمول پرداخت عوارض و حقوق قانونی که قبلا پرداخت نشده باشد است.

تبصره ۲: آیین نامه اجرایی این ماده حداکثر ظرف مدت شش ماه پس از ابلاغ این قانون مشترکا توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تدوین و در دولت تصویب خواهد شد.

۵. دولت مکلف است طرح تشکیل وزارت گردشگری را تهیه و جهت تصویب به مجلس ارائه کند.

۶. به منظور ساماندهی و حمایت منابع انسانی فعال در گردشگری دولت موظف است نسبت به پیش بینی تمهیدات لازم برای بیمه بازنشستگی راهنمایان گردشگری با تایید سازمان میراث فرهنگی و تشکل مربوطه با مشارکت ۳۰ درصدی واجدین شرایط اقدام کند.

مدت کار تعطیلات و مرخصی ها و مزد یا حقوق راهنمایان گردشگری در آیین نامه‌هایی که توسط شورای عالی کار تدوین و به تصویب وزیر کار خواهد رسید تعیین می‌شود.

۷. سازمان میراث فرهنگی مکلف است به جهت حمایت از سرمایه گذاری و ایجاد شرایط رقابت موثر، حداکثر ظرف سال اول برنامه، تدابیر برای آزادسازی نرخ تاسیسات گردشگری را انجام دهد.

۸. سازمان میراث فرهنگی مکلف است تا پایان سال دوم برنامه با همکاری بخش خصوصی نسبت به تهیه و تدوین پیش نویس لایحه قانون جامع گردشگری اقدام کند.

۹. سازمان صداوسیما موظف است با همکاری سازمان میراث فرهنگی و بخش خصوصی نسبت به راه اندازی شبکه مستقل گردشگری و تولید و پخش برنامه های مناسب اقدام کند.

هتل آرینای فشم همچنان مصون از اجرای قانون

در شرایطی که از حکم تخریب و توقف فعالیت هتل آرینای فشم یکسال می گذرد، همچنان این احکام با وجود رسیدگی و تایید در دیوان عدالت اداری معلق می باشند به طوریکه مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران صراحتا اعلام کرده است که تا به امروز نه با مالکان و سازندگان این هتل برخورد شده و نه با مسئولان وقت دولتی که در این زمینه تخلف کرده اند! حیدرزاده درباره این پرونده به مهر گفت: در این پروژه حقوق مکتسبه ای ایجاد شده و در واقع در آن زمان دستگاه های دولتی بودند که تخلف کردند. به هر حال این پروژه همه مجوزهای لازم را دریافت کرده بود و صرفا در بحث طبقات اضافی تخلف کرده است و اجرای حکم تخلف هم باید به کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری برود و آنجا در این باره تصمیم گیری شود.

شهرداری باید پاسخگوی خسارت هتل بین المللی قصر باشد

رئیس اتحادیه هتل‌داران خراسان‌ رضوی با انتقاد از پلمپ هتل بین المللی قصر مشهد توسط شهرداری، این ارگان را موظف به جبران خسارات وارده به هتل مذکور دانست. محمد قانعی با بی سابقه خواندن اقدام شهرداری در این باره گفت: درحال حاضر حداقل ۵۰ هتل داریم که پایان‌کار ندارند اما شهرداری هرگز برای پلمب آنها اقدامی نکرده است. ضمن آنکه اخطار داده شده در خصوص مشکل رمپ پارکینگ این هتل تنها به صورت شفاهی بوده و حتی کتبی ابلاغ و صادر نگردید و جالب تر آنکه هتل قصر در سال ۱۳۷۰ پایان‌کار بهره‌برداری دریافت کرده اما متاسفانه بعداز این همه سال با چنین اخطاری مواجه شده است. وی با بیان اینکه شهرداری، فک پلمپ را منوط به پرداخت جریمه 3.5 میلیاردی هتل و رفع مشکل پارکینگ عنوان کرده، افزود: اقدام به پلمب هتل قصر و تمامی دفاتر اداری آن هم به صورت غافلگیرانه سبب تشویش اذهان مردم و نگرانی مهمانان شده به طوری که در ایام میلاد امام رضا(ع) سبب از دادن مسافران و مهمانان علی‌الخصوص مهمانان خارجی شد که هتل باید به آنها پاسخ دهد، بنابراین شهرداری باید در این زمینه پاسخگو باشد و خسارت وارده را جبران کند.

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS