صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» اخبار هتل های جهان
نگرانی سرمایه گذاران هتل از خروج احتمالی انگلستان از اتحادیه اروپا 95/03/31
کد خبر 842
ارسال به دوستان
Send

خروج احتمالی انگلستان از اتحادیه اروپا با واکنش منفی سرمایه گذاران و هتلداران این کشور روبرو شد.

تجهیزات هتل- طرح berxit

بازار اخبار و تجهیزات هتل: در حالی که کمتر از چند روز تا همه پرسی طرح خروج یا ابقای انگلستان در اتحادیه اروپا موسوم به Brexit وقت باقی است، سرمایه گذاران و هتلداران این کشور در یک نظرسنجی با 95 درصد رای "نه"، واکنش تندی به آن نشان دادند.

موضوع خروج انگلستان از اتحادیه اروپا که این روزها نقل محافل خبر و به ویژه اقتصادی است، نگرانی های بسیاری را برای سرمایه گذاران به همراه داشته است چرا که پیش از این، موضوعاتی چون انتخابات ریاست جمهوری امریکا و خطر تروریسم سبب شده بود تا سطح سرمایه گذاری ها در صنعت هتل جهان در سه ماهه نخست امسال تا میزان 60 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افت داشته باشد و به رقم 11 میلیارد یورو برسد.

از همین روی شرکت مطالعاتی و مشاوره ای HVS در دومین همایش سالیانه ارتباطات بازار از حاضران که 80 نفر از سرمایه گذاران و هتلداران انگلستان بودند، یک نظرسنجی به عمل آورد که نتیجه آن رای "نه" 95 درصدی ایشان به طرح Brexit بود.عمده نگرانی هتلداران در این باره به بروز محدودیت های مهاجرت و کار در انگلستان در صورت خروج از اتحادیه اروپا بر می گردد که در این صورت آنان نخواهند توانست براحتی نیروی کار مورد نیاز خود را بدست آورند.

چارلز هیومن - مدیرعامل شرکت HVS درباره نتیجه نظرسنجی می گوید: احساس غالب هتلداران، نگرانی از وضعیت آینده این کشور در صورت خروج از اتحادیه اروپاست که می تواند روند امیدبخش سرمایه گذاری در این صنعت را که طی سال های 2013 تا 2015 نزدیک به 40 درصد رشد داشته را متزلزل کند. این در حالی است که در همین مدت سرمایه گذاری های غیرهتلی تنها 26 درصد افزایش داشت.

در سال 2015، در حالی که سطح معاملات و سرمایه گذاری ها در صنعت هتل جهان با 61 درصد افزایش نسبت به سال 2014 رقم 73 میلیارد یورو گزارش شد، مجموع سرمایه گذاری ها در صنعت هتل اروپا به رقم 25 میلیارد یورو رسید، حال آنکه این میزان در سال 2014 رقمی درحدود 14.4 میلیارد یورو بود.

هیومن با اشاره به این مطلب می افزاید: در حالی که نزدیک به 43 درصد شرکت ها و موسسات سرمایه گذاری و مدیریتی هتل در اروپا قرار دارد اما همچنان بیش ترین سرمایه گذاری ها در قاره آسیا در حال انجام است. قاره کهن در حدفاصل سال های 2007 تا 2015 یک جهش خیره کننده 1262 درصدی در جذب سرمایه داشت که در راس آن منطقه خاورمیانه بود که رشد 87 درصدی را تجربه کرد.

طرح خروج احتمالی انگلستان از اتحادیه اروپا در شرایطی بازار سرمایه گذاری لندن را تحت تاثیر قرار داده که این شهر پس از نیویورک، دومین بازار محبوب سرمایه گذاران هتل در جهان و بالاتر از شهرهایی همچون لس آنجلس، هنگ کنگ و پاریس قرار دارد.

سایر خواندنی ها:

گشایش روزانه دو هتل در جهان در سه ماهه نخست 2016

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS