صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» گفت و گو و دیدگاه
خروج هتل از رده کالاهای لوکس؛ بایدها و نبایدها 95/03/25
کد خبر 840
ارسال به دوستان
Send

داریوش آل آقا- خروج هتل از رده کالاهای لوکس را می توان یکی از شاه کلیدهای موفقیت صنعت هتل کشورمان دانست که سال ها در انتظار گشایش قفل زمخت کج سلیقگی ها در زمینه ورود تجهیزات مورد نیاز خود بود. قفلی که تا پیش از این حتی "پول" به اسم "تعرفه گمرکی" هم به دلیل فقدان ضابطه و خط کشی مندرج در این باره گاهی در گشایش آن ناکام می ماند؛ تجهیزاتی که با برچسب "لوکس" بر حسب قانون بین 4 تا 35 درصد مشمول گمرک می شدند با برچسب بزرگ تر "خیلی لوکس" تعرفه شان 50 تا 60 درصد هم افزایش می یافت و یا آنکه حتی در مناطق آزاد تجاری هم که قانون واردات کالا مشمول آن نمی شود، با ضمانت های بانکی هم در بند ترخیص اسیر می شدند.

تجهیزات هتل – تعرفه کالاهای وارداتی

امید  است تا در سیر تکاملی نگاه دولت به هتل و هتلداری، رفته رفته این باور شکل گیرد که مساله بجای

 خروج هتل از رده کالاهای لوکس باید ورود آن به رده کالاهای اساسی باشد

حذف نام هتل از زمره کالاهای لوکس اگرچه بسیار دیر در حال وقوع است به طوری که انتظار می رفت تا حداقل همزمان با آغاز سناریوی طرح تطبیق استانداردها - که گویا فیلمی با پایان باز است! - به عنوان یک عامل محرک و تشویقی برای هتل ها اجرا گردد، اما امروز در شرایطی که بیش از هر زمان دیگر پس از انقلاب، شعار هتل سازی سر داده می شود از صدقه سر تمایلات سرمایه گذاری های خارجی حداقل در قالب تفاهم نامه و روی کاغذ رخ می دهد چراکه مسلما هیچ برند معتبری حاضر نخواهد بود تلاش های ساخت و ساز هتل را دست آخر با استفاده از تجهیزات نامرغوب بی اثر کند و این خود جای امیدواری بسیار دارد تا در سیر تکاملی نگاه دولت به هتل و هتلداری، رفته رفته این باور شکل گیرد که مساله بجای خروج هتل از رده کالاهای لوکس باید ورود آن به رده کالاهای اساسی باشد.

باری، تصویب طرح "تعرفه‌‌ حمایتی واردات تجهیزات هتلی" گامی بلند در راستای نزدیکی ظاهری هتل های کشورمان با استانداردهای بین المللی در زمینه تجهیزات خواهد بود تا علاوه بر افزایش آگاهی و صرفه جویی مالی در خرید مناسب برای هتل ها، ارتقای کیفیت برای مهمانان را نیز به همراه داشته باشد. به شرط آنکه کلیت آن اولا به عنوان مجالی برای ورود دانش روز طراحی و کیفی تجهیزات و در مرحله دوم و بحث ریالی به عنوان تجارت مبتنی بر رقابت آزاد دیده شود؛ تجارتی که در آن هتلدار به عنوان مشتری قادر به حق انتخاب براساس نیاز، سلیقه و بودجه خود باشد همانطور که مشتری وی یعنی مهمان هتل هم اینگونه هتل مدنظرش را انتخاب می نماید.

اما اگر قرار باشد با شعار حمایت از تولید داخلی و پیشرفت نسبی در زمینه تولید برخی کالاها همچون مبلمان مانع از ورود کالاهای مشابه اما تخصصی هتل شد، به مثابه این خواهد بود که تنها برخی قطعات خودرو را به روز کرده باشیم و ناگزیر به ادامه مسیر با داشته های پیشین باشیم. در این باره اگرچه اساس طرح مذکور بر شناخت نیازهای حیاتی هتلداران در تجهیزات استوار است و شاید در وهله نخست تنها شامل کالاهایی همچون تجهیزات لاندری، آشپزخانه و یا مثلا کف پوش گردد اما واقعیت آن است که این طرح برخلاف ظاهر، مقدمات افزایش کیفیت کالاهای داخلی در سایه رقابت را برای تولیدکنندگان وطنی به همراه خواهد داشت. چراکه در صورت وجود بازار مبتنی بر رقابت آزاد است که تولید کننده داخلی هم با الگوبرداری از استانداردهای طراحی و کیفی تجهیزات هتلی اقدام به تولید و عرضه می کند و طبیعتا در صورت توان رقابت با اجناس وارداتی، هیچ عقل سلیمی دلیلی بر واردات آنچه در داخل با بهای کمتر و فارغ از دردسرهای مالی و زمانی ورود و ترخیص وجود دارد، نخواهد دید.

در سوی دیگر، موفقیت این مهم برای هتلداران نیازمند پرهیز از "وارد کنندگان بازاری" و "توهم خود کارشناس بینی" است. منظور از "وارد کنندگان بازاری" همان شرکت های واردکننده و ترخیص کننده کالایند که بی تردید از امروز رشد قارچ گونه ای پیرامون صنعت هتل کشورمان پیدا خواهند کرد و بی هیچ شناختی از تجهیزات هتل و کیفیت های لازم تنها در پی سودجویی های خویش خواهند بود که متاسفانه برخی هتلداران با توجیه فرار از این دام به دامی خطرناکتر که "توهم خود کارشناس بینی" است، گرفتار می آیند. این عده تنها به صرف سال ها کلیددار بودن هتل همان راهی را خواهند پیمود که پیش تر با داستان مالکیت و مدیریت طی کرده اند و با سفری که از دید آن ها هم فال است و هم تماشا، نیازهای خود را از بازارهای کاسب مابانه (عمدتا چین) تامین می کنند و دست آخر نتیجه ای بدتر از پیش خواهند گرفت.

از این رو، نگارنده معتقد است از یک سو جامعه هتلداران کشور که جلودار این حرکت ارزنده شده در راستای تامین منافع حداکثری اعضای خود، اولا تمهیداتی را بیاندیشد تا همزمان با اجرای طرح، شرکت های باتجربه و کارشناسان امور تجهیزات هتل در قالب گروهی به عنوان امین و بازوی توانمند این تشکل بتوانند هتلداران را در راه شناسایی و رفع نیازهای آنان یاری دهند و دوم مانع از شکل گیری باندهای درون سازمانی به انحای گوناگون برای سودجویی از فرصت به دست آمده به اسم واردات تجهیزات گردد. در واقع باید تلاش شود تا به جای القای حس واردکننده تجهیزات به هتلداران، آنان را از اختیار حق انتخاب درست و آگاهانه بر اساس شناخت صحیح نیازها آگاه کرد. از سوی دیگر اداره کل گمرک نیز با بهره گیری از نظرات کارشناسان امور تجهیزات هتل، ترتیبی را در تغییر تعرفه های وارداتی اتخاذ کند تا کالاهایی با درجه کیفی پائین تر مشمول تعرفه های بالاتر گردند تا از یک سو هم هتلداران ترغیب به وارد کردن کالاهایی با مرغوبیت بیش تر شوند و هم تولید کنندگان داخلی انگیزه بیش تری برای رقابت پیدا کنند.

از همین قلم:

صنعت هتل ایران در سالی که گذشت؛ همیشه پای یک تخلف در میان بود!

"انتخاب" حق مردم است نه "مبارزه با آزاد سازی نرخ هتل ها"

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS