صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» مدیریت
نقش اپلیکیشن های موبایلی در آینده صنعت هتل 95/02/21
کد خبر 831
ارسال به دوستان
Send

فارغ از انگیزه سفر، نقش اپلیکیشن های موبایلی هتل ها روز به روز در کسب رضایت مهمانان مهم تر می شود.

تجهیزات هتل- سیستم نوین ورود به اتاق

ورود به اتاق هتل با استفاده از SPG Keyless system

بازار اخبار و تجهیزات هتل: امروزه دیگر تنها برخورداری از امکانات و تسهیلات مناسب برای رضایت مندی مهمانان کافی نیست و هتل ها ناگزیر به تغییر رویکردی نوین نسبت به اپلیکیشن های موبایلی می باشند. بر اساس همین اصل که هر روزه نیاز پرداختن به آن مهم تر و اجتناب ناگزیرتر می گردد، امروزه تازه ترین پیشنهاد بیش تر هتل های زنجیره ای به مهمانانشان، استفاده از اپلیکیشن هایی است که به آن ها اجازه می دهد علاوه بر رزرو اتاق، عملیات پذیرش، سرویس اتاق و ترخیص را هم بی نیاز به طی مراحل سنتی انجام دهند.

در این باره، لائورو فرونی- مدیر بخش تحقیقات هتل موسسه JLL معتقد است که امروزه گرایش به استفاده از این اپلیکیشن ها با امکان انجام عملیات گوناگون در جهت رشد میزان دسترسی و راحتی مهمانان موجی به شدت فزاینده در صنعت پیدا کرده است. وی می گوید: اساسا تعامل شما به عنوان مهمان با بخش پذیرش به حداقل می رسد. دیگر مجبور نخواهید بود تا برای تاخیر در ورود و یا همراه داشتن حیوان خانگی خود با پذیرش هتل تماس بگیرید، تنها کافی است از طریق همین اپلیکیشن ها پیام دهید. این امر اگرچه هنوز به صورت 100 درصد کارایی ندارد اما به طور حتم آینده نزدیک صنعت هتل را شکل می دهد.

بزودی Arrive Hotel در منطقه Palm Springs یک اپلیکیشن موبایلی را پیشنهاد خواهد کرد که به مهمانان اجازه می دهد از تلفن های هوشمند و یا حتی ساعت های اپل خود به عنوان کلید اتاق استفاده کنند، همانطور که گروه هتل های استاروود با SPG Keyless system در برخی هتل های خود این سرویس را ارائه می دهد.

هم اکنون Virgin Hotel در شیکاگو با اپلیکیشنی این اختیار را به مهمانان می دهد تا برخی سرویس ها همچون نور چراغ ها و یا دمای اتاق را کنترل کنند. این در حالی است که هتل Delta در تورنتو کانادا علاوه بر این اختیار، این امکان را هم فراهم ساخته تا مهمان از طریق تلفن همراه، میز کار و تلویزیون هوشمند را هم به عنوان منوی هتل مشاهده و استفاده کند. و یا در یک گام جلوتر، یک شرکت سنگاپوری در حال همکاری با برخی هتل های امریکا و شرق دور است تا با قابلیت های بیومتریک بتواند عملیات ورود و پذیرش را ساده تر سازد.

این گرایش، مهمانان تجاری هتل های استاروود و ماریوت را هم خرسندتر از پیش کرده است به طوریکه حالا قادرند تا برای سمینارها و همایش های خود در هر ساعت و روزی که بخواهند با دیگر برندهای هتل برای رزرو اتاق در تماس باشند.

فرونی معتقد است که این گرایش برای هتل ها می تواند صرفه جویی در نیروی کار به همراه داشته باشد و می افزاید: ظرفیت بالایی برای صرفه جویی در نیروی کار هتل با استفاده از این اپلیکیشن ها وجود دارد هرچند که هنوز میزانی برای آن مشخص نشده است اما می توان این کاهش نیرو را در بخش های که بیش ترین تماس خارج از هتل را دارد، متصور شد.

هتل های لوکس را نخستین دسته از هتل ها باید دانست که در طول ده سال گذشته با نصب سخت افزارهایی در اتاق های خود امکان تنظیم نور، دما و حرکت پرده اتاق ها را به مهمانان خود ارائه کردند اما واقعیت این است که دیگر نصب این سخت افزارها از مد افتاده و همچنان پرهزینه است. مهمانان این دسته از هتل ها نیز دیگر شوقی برای استفاده از این خدمات ندارند چراکه همان چیزی را تجربه خواهند کرد که معمولا در خانه خویش هم دارند! بنابراین امروز نوبت استفاده از تلفن های هوشمند خود مسافران است تا استفاده از این سبک قدیمی و پرهزینه.

نکته دیگر آنکه نگاهی به مهمانان جوان هتل ها نشان می دهد که ایشان کمتر تمایل به عضویت به عنوان مشتریان وفادار و بهره مندی از مزایای آن به عنوان عاملی تشویقی را دارند، از این رو استفاده هتل ها از نسل تازه اپلیکیشن ها این شانس را به آن ها می دهد تا این نسل از مهمانان خود را بیش تر راضی نگاه دارند.

اما بی تردید رفع این نیاز تازه هتل ها چالش های متعددی به همراه خواهد داشت. امروزه بیش تر هتل ها از اپلیکیشن های وب محور استفاده می کنند که نیازمند اینترنت پرسرعتند و وقتی هتل قادر به تامین این سرعت نباشند عدم بازگشت دوباره مهمانانشان را به همراه خواهد داشت. از سوی دیگر هتل ها باید این نکته را هم مدنظر قرار دهند که برخی مسافران به رغم برخورداری از تلفن های هوشمند همچنان خواهان تعاملات انسانی برای انجام امور خویش می باشند.

فرونی سخن در این باره را اینگونه خاتمه می دهد: گذشته از همه این موارد باید توجه داشت که ارائه خدمات نوین اینچنینی باید با کیفیت رفتاری کارکنان همخوانی داشته باشد. حالا با استفاده از این تکنولوژی، مهمانان توقع بیش تری از سطح تعاملات خود از کارمندان پذیرش گرفته تا کارکنان خانه داری دارند و آن ها باید بیش از گذشته آموزش دیده و صلاحیت دار باشند.

خواندنی های بیش تر:

تازه ترین روش انجام امور پذیرش مهمانان در گروه هتل های آکور

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS