صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» گفت و گو و دیدگاه
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟ 95/01/30
کد خبر 825
ارسال به دوستان
Send

نظرسنجی سال 95 سایت بازارهتل به طرح پرسشی درباره مشوق های جلب نظر سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل اختصاص پیدا کرد.

تجهیزات هتل - ساخت و ساز هتل

 

مراسم کلنگ زنی هتلی در چین

بازار اخبار و تجهیزات هتل: در طول سال های اخیر میزان علاقه مندی به سرمایه گذاری در صنعت هتل کشورمان به ویژه در امر ساخت و ساز اگرچه روی کاغذ روند رو به افزایشی را نشان می دهد اما در عمل تعداد پروژه های سرانجام یافته با میزان مجوزهای صادره همخوانی ندارد. از این رو، بازخوانی پرونده مجوزهای خاک خورده، هتل های ناتمام و حتی دردنامه های پروژه های تکمیل شده، ما را برآن داشت تا نظرسنجی امسال را به این مهم اختصاص دهیم.

1.تسهیلات صدور مجوز و امور اداری:

نخستین گام در مرحله عمل، کسب جوازها و موافقت نامه های مربوطه است. مرحله ای که اکثریت قریب به اتفاق صاحبان پروژه هتل در کشورمان از آن خاطره خوبی ندارند چرا که نه تنها یک ماراتن فرسایشی است بلکه اغلب، عدم هماهنگی ارگان های مربوطه و بعضا فقر دانش کارشناسی سبب بروز گره های کوری می شود که بازکردن آن ها طی مسیرهای فرعی و لابی گونه را می طلبد. گذشته از این، پرونده ای برای تمام فصول است که گاهی در میانه راه و حتی در پایان هم می تواند دستخوش تغییر و سبب دردسرهای جانبی گردد.

2. زمین رایگان

این مشوق قدرتمند اگرچه در حد رویا و حسرتی بجامانده از مرور عوامل موفقیت ترکیه در رونق هتلداری خود در دهه هشتاد میلادی است اما با فرمولی شبیه به آنچه که برای زمین هتل های فرودگاه امام استفاده شد، می تواند نگاه سرمایه گذاران را به خود جلب کند. به ویژه آنکه شاهد آنیم که هنوز بخش بیش تر مشکلات عدم واگذاری برخی هتل های دولتی به بخش خصوصی ناشی از ابهامات مساله زمین آن ها می باشد.

3. وام های بلند مدت و کم بهره

این مورد را شاید بتوان قدیمی ترین شعار مسوولان سازمان در جذب سرمایه ها دانست. شعاری که بیش از آنکه "مشوق" باشد نقش "دام" را داشته و در بیش تر موارد همین که سرمایه گذار مشغول به کار شده، تمامی وعده و وعیدهای داده شده رنگ باخته و یا در بهترین حالت تغییرات حجمی پیدا کرده است تا جایی که هنوز هم برخی پروژه های نیمه تمام، میوه های همین عقد نامیمون سازمان و سرمایه گذاران به حساب می آیند.

4. تخفیف ها و معافیت های مالیاتی

در وضعیت کنونی صنعت هتل کشورمان، این مشوق به روزترین و نقدترین مشوق اعلام شده است که می تواند در تاریکی مشوق ها، فانوسی برای جلب نظر سرمایه گذاران باشد. خاصه آنکه از امسال قانون های جدید معافیت های مالیاتی که حاصل کشمکش های جامعه هتلداران و سازمان و دولتمردان است به اجرا درمی آید. با این همه اما شرط موفقیت آن ثبات حکم و ضمانت اجرایی آن است به طوریکه سرمایه گذار بتواند فردا هم برآنچه که امروز توافق شده، حساب کند.

5. نرخ گذاری آزاد

اینکه جنجالی ترین بحث سال های اخیر و بویژه سال گذشته صنعت هتل ایران که نقطه بارز اختلاف بخش خصوصی و دولت است، در صورت رفع سوتفاهمات تا چه حد می تواند عامل تشویقی موثر در جذب سرمایه باشد، بدون شک نیازمند سایر عوامل است که بیش از همه نقش مطالعات و بازاریابی را پررنگ می سازد. با این وجود، اعتقاد جمعی سرمایه گذاران براین است که در زیر سایه نرخ گذاری آزاد حتی اگر هیچ مشوق دیگری هم نباشد، می توان آگاهانه تر و امیدوارانه تر گام پیش نهاد.

برای شرکت در این نظرسنجی می توانید اینجا کلیک کرده و از نتایج کنونی آن نیز آگاه شوید.

خواندنی های بیش تر:

تقویت صنعت هتل کشور در گرو حضور برندهای خارجی هتل

اینترنت رایگان مهم ترین خواسته مسافران ایرانی از هتل ها

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS