صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» دنیای هتل های زنجیره ای
توافق نهایی غول های هتلداری برای خلق بزرگ ترین شرکت هتلی جهان 95/01/03
کد خبر 817
ارسال به دوستان
Send

 سرانجام پس از چندین ماه مذاکره، دو گروه هتلداری استاروود و ماریوت درباره جزئیات طرح ادغام دو برند به توافق دست یافتند.

تجهیزات هتل- گروه هتلداری ماریوت و استاروود

بازار اخبار و تجهیزات هتل: پس از گذشت پنج ماه از اعلام تمایل گروه هتل های ماریوت برای خرید سهام گروه هتل های استاروود و ادغام دو برند، سرانجام مدیران دو گروه درباره جزئیات این طرح به توافق دست یافتند تا علاوه بر رقم زدن یکی از بزرگ ترین معاملات تاریخ صنعت هتل، خالق بزرگ ترین شرکت هتلی جهان باشند.

این توافق بزرگ در شرایطی به دست آمد که تنها چند روز پیش از آن، خبرهایی مبنی بر احتمال لغو یک جانبه توافقات اولیه از سوی هیات مدیره استاروود به گوش می رسید که البته قید پرداخت خسارت 400 میلیون دلاری احتمال وقوع آن را کمرنگ می ساخت تا در نهایت با توافق در برخی جزئیات، طرح ادغام به تاریخ 21 مارس رسما اعلام گردد.

به موجب آخرین تجدیدنظر در توافق مذکور، ارزش هر سهم گروه هتل های استاروود 79.35 دلار تعیین شد (در حالی که پیش تر 73.16 دلار عنوان شده بود) تا در مجموع رقمی معادل 13 میلیارد و 600 میلیون دلار شود که شامل 10 میلیارد دلار سهم ماریوت و  3.6 میلیارد دلار وجه نقد است.

 بدین ترتیب سهامداران استاروود بابت هر سهم خود مبلغ 21 دلار به علاوه 0.8 سهم ماریوت دریافت خواهند کرد و البته مالک 34 درصد سهام برند ادغام شده (که پیش تر 37 درصد پیش بینی شده بود) نیز خواهند بود. برند ادغامی نیز در مرحله نخست بین یکصد تا 130 میلیون دلار هزینه در برخواهد داشت و پیش بینی می شود که ظرف دو سال به انجام رسد.

نشست بعدی دو گروه قرار است هشتم آوریل برگزار شود تا در نهایت طرح ادغام تا اواسط سال جاری میلادی به امضا برسد.

خواندنی های بیش تر:

آیا ماریوت بزرگ ترین شرکت هتلی جهان خواهد شد؟

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS