صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» اخبار هتل های جهان
سرمایه گذاری در صنعت هتل اروپا از مرز 20 میلیارد یورو گذشت 94/12/17
کد خبر 813
ارسال به دوستان
Send

میزان سرمایه گذاری های صنعت هتل اروپا در سال 2015 با افزایش چشمگیر نسبت به سال قبل آن از مرز بیست میلیارد یورو گذشت.

تجهیزات هتل - هتل کارلتون شهر بیلبائو اسپانیا

 

هتل کارلتون شهر بیلبائو اسپانیا

بازار اخبار و تجهیزات هتل: بررسی ارقام سرمایه گذاری شده در صنعت هتل اروپا در سال گذشته میلادی نشان می دهد که این میزان با افزایش 79 درصدی نسبت به سال 2014 میلادی به 22 میلیارد و 800 میلیون یورو رسید.

شرکت CBRE Hotels با انتشار گزارشی از بازار سرمایه گذاری هتل در قاره سبز با اشاره به رقم فوق، سه ماهه آخر سال گذشته میلادی را نقطه عطف سرمایه گذاری ها می داند؛ جایی که با رقم شش میلیارد و 946 میلیون یورو بیش از 100 درصد (101 درصد) افزایش نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن داشته است.

این گزارش معتقد است این افزایش چشمگیر سرمایه گذاری که حتی 6 درصد از سال 2007 که همواره از آن به عنوان بهترین سال صنعت هتل پیش از بحران اقتصاد جهانی نامیده می شد نیز بیش تر است، مدیون اجرای صحیح سیاست های قیمت گذاری بر اساس عرضه و تقاضا از سوی هتل داران در جهت جبران ناکامی های سال های بحران بوده است.

اما درخلق این آمار، سهم پنج کشور انگلستان، آلمان، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا بیش از سایر هم قاره ای های خود می باشد. به نحوی که تنها در انگلستان در حدود 9 میلیارد و 300 میلیون یورو سرمایه گذاری شد که این میزان نسبت به سال 2014 حاکی از افزایش 134 درصدی است. بعد از انگلستان، آلمان هم نقش بسیار پررنگی در جذب سرمایه ها داشت. آلمان ها در این راه موفق شدند با جذب 4 میلیارد و 400 میلیون یورو افزایش 47 درصدی را نسبت به سال گذشته خود رقم زنند.

فرانسه هم به رغم تجربه تلخ اتفاقات تروریستی از حیث سرمایه گذاری در صنعت هتل سال موفقی را پشت سر گذارد. چرا که با 96 درصد افزایش نسبت به سال 2014 توانستند پذیرای بیش از 2 میلیارد یورو سرمایه باشند. در اسپانیا هم افزایش توجه به گردشگری داخلی که اوج آن در بازارهایی همچون والنسیا و بیلبائو دیده شد، در مجموع 93 درصد افزایش سرمایه گذاری نسبت به سال 2014 تجربه کرد که رقم 2 میلیارد و 241 میلیون یورو را به همراه داشت. در این جمع تنها ایتالیا سهمی کمتر از یک میلیارد یورو داشت. سهمی که اگرچه 725 میلیون یورو بود اما بازهم نسبت به مدت مشابه سال قبل 35 درصد افزایش را نشان داد.

 کارشناسان صنعت هتل این آمار را در مجموع چشم اندازی روشن برای ادامه روند جذب سرمایه ها در قاره سبز در سال جاری میلادی می دانند.

خواندنی های بیش تر:

میزان سرمایه گذاری خارجی در صنعت هتل جهان در آستانه یک رکورد

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS