صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» مدیریت
آنچه از تحلیل نظرات کلی مهمانان درباره یک هتل می توان آموخت 94/12/03
کد خبر 808
ارسال به دوستان
Send

وقتی هر نظر ثبت شده درباره یک هتل دارای پیامی روشن است آیا تحلیل کلی نظرات مهمانان هم می تواند پیام دیگری به همراه داشته باشد؟

تجهیزات هتل – مشتری مداری در هتل

بازار اخبار و تجهیزات هتل: با گسترش روز افزون اهمیت نظرات ارائه شده درباره هتل ها در دنیای مجازی، کارشناسان این صنعت در پی تحلیل و بررسی این آرا برای شناخت بیش تر و درک بهتر از مفاهیم پنهان آن هستند به طوری که معتقدند سوای پیام روشن هر نظر، دسته بندی آنالیز کلی نظرات هم می تواند نکات جالبی را درباره هتل ها دربر داشته باشد.

بر همین اساس گروهی از مرکز مطالعات مهمان نوازی به تازگی 5830 نظر ثبت شده درباره 57 هتل در مسکو روسیه را در حالی که 18 هزار و 106 واژه مشخص در پنج گروه از ویژگی های نگاه مهمانان از جمله تسهیلات و امکانات، تجربیات، موقعیت، ارزش پول پرداختی و تراکنش دسته بندی شده بودند را مورد بررسی و تحلیل قرار دادند و به نتایج جالبی دست یافتند.

از جمله این که نظرات منفی وزن بیش تری در مقایسه با نظرات مثبت در امتیازدهی به یک هتل دارند. این توازن نابرابر به این معناست که یک میانگین ساده و کلی از نظرات منفی یا مثبت نمی تواند تصویر روشنی از نظر کلی مهمانان به هتل را نشان دهد. به علاوه این یافته بیانگر آن است که احساسات منفی حاصله از دریافت یک سرویس نامطلوب چگونه در حالت کلی احساسات خوشایند به دست آمده از یک سرویس خوب را تحت تاثیر قرار می دهد.

از سوی دیگر این مطالعه نشان داد که در نمای کلی، درباره هتل هایی با ستاره های بالا بیش تر نظرات مهمانان درباره تجربیات شخصی آنان از اقامتشان است تا موارد دیگر. حال آنکه در مورد هتل های طبقه متوسط، نظرات عموما درباره امکانات و موقعیت هتل است و درباره هتل های ارزان قیمت و سطح پائین، محور نظرات، ارزش پول پرداخت شده نسبت به خدمات دریافتی است.

نکته جالب دیگر آنکه عموما نظرات طولانی ثبت شده، امتیازات پائین تری را به همراه داشته اند. در حالی که بررسی امتیازات بالای داده شده غالبا از نظرات کوتاه به دست آمده است. از طرف دیگر، نظراتی که به طور معمول به ارزش گذاری توازن قیمت و خدمات می پردازند متعلق به گروهی از مهمانان است که رضایتشان کمتر از سایرین جلب شده است.

کارشناسانی که در این مطالعه شرکت داشته اند بر این عقیده اند که گرچه هر نظر به تنهایی نکته قابل تاملی را برای هر هتل به همراه دارد اما مدیران با بررسی کلی نظرات می توانند بر اساس آنچه گفته شد، شناخت بهتری از هتل خود و نقاط ضعف و قدرت آن بیابند.

خواندنی های بیش تر:

چگونه بازتاب های منفی از هتل را مدیریت کنیم؟

پنج عبارتی که نباید در Customer Service استفاده کرد

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS