صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» مدیریت
مهم ترین گرایش های صنعت هتل جهان در سال 2016 94/10/15
کد خبر 793
ارسال به دوستان
Send

با آغاز سال نو میلادی، صنعت هتل هم گرایش و رویکردهای تازه ای را بر اساس تجربیات و سوابق سالیان گذشته در پیش خواهد گرفت.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: آنچه که در سال 2015 در این صنعت از ادغام گروه هتل های استاروود در ماریوت گرفته تا افزایش درصد اشغال و درآمدها بواسطه به کارگیری برخی سیاست ها و ابزارها و حتی آنچه که در پیرامون این صنعت اتفاق افتاد، همچون خرید HomeAway توسط Expedia بعد از Travelocity و Orbitz همگی نشان از تغییرات تازه در گرایش ها دارد. در همین باره گروه هتل های Killarney با انتشار اینفوگرافی به طور خلاصه مهم ترین گرایش های سال 2016 را بررسی کرده است:

در نخستین گام، اینفوگرافیک مربوطه به مقایسه درآمد صنعت هتل در حدفاصل سال های 2008 تا 2011 پرداخته است و اگر چه در آن ذکری از میزان درآمد در سال های 2012 تا 2015 نشده است اما پیش بینی شده که در سال جاری میلادی، درآمد این صنعت به 550 میلیارد دلار خواهد رسید.

تجهیزات هتل

پس از این، درصد اشغال و میانگین نرخ اتاق در سال 2014 میلادی به تفکیک مناطق مختلف جهان آمده است و پیش بینی تداوم افزایش شاخص های این دو در سال جاری شده است. همانطور که پیداست در سال 2014، هتل های اروپا بالاترین میزان درصد اشغال را داشته اند در حالی که بالاترین نرخ میانگین متعلق به منطقه خاورمیانه و افریقا بوده است.

تجهیزات هتل

در نوبت مدل های سفر، شواهد حاکی از افزایش هزینه سفرهای تجاری به طور خاص در امریکا دارد به طوری که پیش بینی می شود در میزان افزایش از 6.5 درصد در سال 2015 به 7.5 درصد در سال 2016 برسد. همچنین روند سفرها نشان از افزایش نسل جوان مسافر (سنین بین 25 تا 30 سال) در سال جاری و متعاقبا در سال 2017 دارد.

تجهیزات هتل

اما در بررسی نقش تلفن های هوشمند در تصمیم های سفر، از هر 4 مسافر سه مسافر از نقش مهم تلفن های هوشمند در طول سفرهایشان خبر می دهند. این در حالی است که از هر سه نفر، یک نفر معترف است که اتفاقا در طول سفر بیش از زمانی که در خانه هستند، از تلفن هایشان استفاده می کنند.

تجهیزات هتل

یکی از جالب ترین بخش های اینفوگراف، اشاره به فراگیر شدن استفاده از نرم افزار به عنوان یک سرویس یا همان Sofrware as a service با مخفف SaaS است که به اذعان شرکت خدمات دهنده نرم افزارهای هتلی، 85 درصد خرید هتل ها را تشکیل می دهد. دلیل اصلی این اقبال هم صرفنظر از رقابت، بی نیازی به هزینه های سخت افزاری اولیه و اختصاص تمام وقت نیروی انسانی برای مدیریت آن است.

تجهیزات هتل

در بخش بازاریابی و بررسی مدل های آن نیز با ذکر این مهم که نیمی از رزروهای هتل ها به صورت آنلاین انجام می شود به تمایل بیش از پیش هتل ها به افزایش کانال های ارتباطی گروهی با مشتریان و استفاده از کانال های متنوع بازاریابی اشاره شده است.

تجهیزات هتل

متعاقب بحث بازاریابی، در آخرین بخش اینفوگراف به نقش شبکه های اجتماعی در رزروهای هتل پرداخته شده است چراکه بیش از نیمی از رزروها بر اساس نظرات ثبت شده مهمانان پیشین هتل ها در این شبکه ها صورت می گیرد و از این رو نگاه عمیق تری از هتل ها را برای جلب رضایت مهمانان برای افزایش درصد اشغال اتاق های خود می طلبد.

تجهیزات هتل

خواندنی های بیش تر:

10 ویژگی ممتاز برای یک مدیر هتل موفق

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS