صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» دنیای هتل های زنجیره ای
دومینوی فروش و ادغام برندهای هتل؛ اینترکنتینانتال به دنبال استاروود 94/09/16
کد خبر 784
ارسال به دوستان
Send

گویا پس از خبر واگذاری استاروود حالا نوبت گروه هتل های اینترکنتینانتال است تا به دنبال فروش و ادغام برند خود باشد.

 

آیا گروه هتل های اینترکنتینانتال هم واگذار خواهد شد؟

آیا گروه هتل های اینترکنتینانتال هم واگذار خواهد شد؟

بازار اخبار و تجهیزات هتل: در حالی که هنوز خبر فروش گروه هتل های استاروود نقل محافل اقتصادی است و همچنان کم و کیف ادغام این برند و ماریوت مورد نقد و بررسی قرار دارد، حالا شایعه احتمال فروش سهام اینترکنتینانتالی به گوش می رسد که سال ها، برترین گروه هتلی جهان شناخته می شد.

جوزف فیشر - مدیرعامل شرکت Vision Hospitality با اشاره به این شایعه در یادداشت خود در سایت 4hotels.com می نویسد:« هرچند هرگونه فروش یا ادغام احتمالی گروه هتل های IHG قویا از سوی مدیرعامل این گروه - ریچارد سولومون، رد شده است اما اگر چنین احتمالی وجود نداشت نیازی هم به این تکذیب نبود!»

وی در توجیه ظن خود نسبت به فروش سهام IHG در آینده ای نزدیک می گوید: «در این باره کافی است نگاهی به عملکرد اقتصادی این گروه در ظرف سه سال گذشته بیاندازیم. جایی که آن ها زیر پرچم شعار "استراتژی دارایی سبک" اقدام به فروش سه هتل خود کردند. ابتدا در سال 2013 هتل اینترکنتینانتال لندن به ارزش 400 میلیون پوند به فروش رسید، سپس در سال بعد هتل اینترکنتینانتال پاریس با قیمت 442 میلیون دلار و نهایتا تابستان امسال که هتل اینترکنتینانتال هنگ کنگ به بهای 938 میلیون دلار فروخته شد تا در نهایت بیش از یک میلیارد دلار بین سهامداران تقسیم گردد اما واقعیت این است که این تقسیم، حاصل سود این گروه نبود و به نوعی ساکت کردن سهامداران به حساب می آمد تا شخصا متقاعد شوم که آنچه در درون این گروه اتفاق می افتد نشان از شروع تصمیمات بزرگ و انقلاب گونه شبیه آنچه که درباره استاروود اتفاق افتاد، دارد.»

فیشر در ادامه به دلایل بیش تری نسبت به تحقق ظن خود اشاره می کند و می افزاید: «گروه اینترکنتینانتال که با بیش از 4900 هتل و 730 هزار اتاق در بیش از یکصد کشور جهان برای سال ها قدرت بلامنازع غول های هتلداری جهان شمرده می شد حالا با ادغام استاروود و ماریوت به عقب رانده شده است. یک شکست که تنها به تعداد هتل ها و اتاق ها ختم نمی شود بلکه به لحاظ تنوع و کانال های فروش هم بازار را از آن ها خواهد گرفت. حالا ماریوت و استاروود روی هم بیش از 80 میلیون عضو وفادار دارند که اگرچه با بیش از 90 میلیون عضو IHG فاصله دارد اما موضوع این جاست که این ادغام منجر به شکل گیری بازاری با تنوع 31 برند شده است که بیش تر آن ها نیز برندهایی لوکس و به روز هستند، حال آنکه تنوع IHG با این بازار جدید اصلا قابل قیاس نیست و از سوی دیگر بیش تر برندهای آن همچون Holiday Inn و Crowne Plaza به رغم شهرت و اعتبار خود برندهایی قدیمی و از مد افتاده به حساب می آیند.»

این کارشناس صنعت هتل با " راندن یک کشتی کند" خواندن سبک مدیریتی گروه هتل های IHG، نظرات خود را اینطور جمع بندی می کند: « زنجیره های هتلی جهان محکوم به رشد هستند نه فروش دارایی های خود. این موضوع تنها به دلیل پاسخ به سهامداران نیست بلکه انجام تعهدی است که زنجیره ها به مشتریان و اعضای باشگاه های وفاداریشان دارند. بنابراین احتمال فروش و یا ادغام IHG می تواند در آینده ای نزدیک تنها راه حل پیش رو شبیه سرنوشت استاروود باشد. سرنوشتی که شاید آن را بتوان یک دومینوی تازه در صنعت هتل جهان دانست.»

 مدیرعامل شرکت Vision Hospitality در پایان یادداشت خود با اشاره به قیمت 5.8 میلیارد پوندی IHG می نویسد: « این قیمت در مقایسه با قیمت 12.2 میلیارد دلاری استاروود می تواند لقمه راحتری برای خریداران به حساب آید. خریدارانی که تنها به چینی ها ختم نمی شوند و گروه هایی همچون آکور، رادیسون و حیات را هم می توان جزو مشتریان احتمالی دانست. هر چند که همگی آن ها شاید رقیبانی جدی از قطر و امارات را هم شاهد باشند.»

خواندنی های بیش تر:

آیا ماریوت بزرگ ترین شرکت هتلی جهان خواهد شد؟

سرانجام هیلتون ابهت اینترکنتینانتال را درهم شکست

 

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS