صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» تازه ها و خواندنی ها » خواندنی ها
ناپسند ترین عادات رفتاری برخی مهمانان هتل های دنیا 94/07/21
کد خبر 767
ارسال به دوستان
Send

انجام یک تحقیق پیرامون برخی عادات مهمانان هتل پرده از رازهای ناگفته ای درباره عادات ناپسند مهمانان هتل ها در برخی نقاط دنیا برداشته است.

عادات رفتاری برخی مهمانان هتل های دنیا

بازار اخبار و تجهیزات هتل: شاید برای برخی مهمانان هتل ها آنچه که از خود به عنوان یک رفتار به جای می گذارند چندان مهم نباشد اما آخرین تحقیق صورت گرفته توسط Travelzoo درباره مهمانانی از امریکای شمالی، اروپا و شرق آسیا که تابستان گذشته را در هتل های تفریحی سپری کرده اند، رازهای ناپسندی از ایشان را برملا ساخته است.

بردن لوازم و محصولات بهداشتی هتل ها، شاخص ترین عادت ناپسند مهمانان این مناطق شناخته شده است به طوری که در بین آن ها امریکایی با 69 درصد، کانادایی ها با 63 و چینی ها با 61 درصد به ترتیب، بیش ترین آمار تخلف در این باره را دارند. و در اروپا هم انگلیسی ها با 46 درصد علاقه مندترین مردمان قاره سبز به محصولات بهداشتی هتل ها هستند! با این حال برخی تنها به این محصولات بهداشتی بسنده نمی کنند و سعی به برداشتن لوازمی دیگر برای یادگاری از محل اقامت خود دارند! در این گروه از مهمانان، چینی ها با 33 درصد علاقه مندی به این عادت در صدر قرار دارند.

اما زشت ترین عادت ممکن را باید ادارار در استخر یا دریا دانست که بازهم از همین حیث 64 درصد از مهمانان امریکایی در تابستان معترف به انجام آن شده اند و پس از آن ها 58 درصد کانادایی ها و 46 درصد انگلیسی ها نیز به همین ترتیب. درباره آداب استفاده از تسهیلات کنار دریا، عادت ناپسند دیگر رزرو تخت خالی با حوله است آن هم وقتی که شاید اصلا از آن استفاده نشود. در این باره بیش از دو سوم مهمانان کانادایی معترف به این کار هستند و پس از آن ها امریکایی ها و چینی ها به ترتیب با 59 و 40 درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.

احترام به برنامه های طراحی شده برای تور از جمله آداب مرسوم مسافرت های گروهی است اما بد نیست بدانید که برخی ها با نقض این آداب، عادت ناپسندی را با خود به همراه دارند. از این جهت چینی ها با 70 درصد و امریکایی ها با 67 و کانادایی ها با 64 درصد بدترین آمار ممکن را دارند.

«هر چند سخت اما شدنی» را باید عنوانی برای عادت ناپسند فرار از پرداخت صورتحساب برای برخی مهمانان دانست. به ویژه در مورد استفاده از رستوران یا کافی شاپ هتل ها. در این مورد 13 درصد از مهمانان امریکایی اقرار به انجام این کار کرده اند. پس از آنها 10 درصد از کانادایی ها، 9 درصد از انگلیسی ها و 7 درصد از آلمانی ها نیز معترف به چنین عادت ناپسندی می باشند.

خواندنی های بیش تر:

عجیب ترین درخواست ها و شکایات مهمانان هتل ها

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS