صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» دنیای هتل های زنجیره ای
سرانجام هیلتون ابهت اینترکنتینانتال را درهم شکست 94/05/12
کد خبر 747
ارسال به دوستان
Send

سرانجام سیطره گروه هتل های اینترکنتینانتال شکست تا از این پس هیلتون بزرگ ترین غول هتلی جهان لقب گیرد.

تجهیزات هتل - هتل هیلتون دالاس امریکا

هتل هیلتون دالاس امریکا

بازار اخبار و تجهیزات هتل: در حالی که سال جاری میلادی نیمه نخست خود را پشت سرگذارده، آخرین رده بندی بزرگ ترین شرکت های هتلی جهان در سال 2014 میلادی انتشار یافت که بر اساس آن هیلتون توانست پس از سال ها خود را از سیطره اینترکنتینانتال رها ساخته و عنوان بزرگ ترین شرکت هتلی جهان را از آن خود کند.

اینترکنتیناتال که سال ها قدرت بلامنازع هتلداری جهان شناخته می شد و به عنوان شرکتی اروپایی (این شرکت با مرکزیت انگلستان مدیریت می گردد) امریکایی ها را همواره پشت سرخود نگاه داشته بود، امسال نه تنها رقابت را به رقیب سرسخت خود یعنی هیلتون واگذار کرد بلکه در مصاف با دیگر شرکت امریکایی یعنی ماریوت هم کم آورد تا پس از سال ها صدرنشینی به رده سوم بزرگ ترین شرکت های هتلی نزول کند.

هیلتون اما برای رسیدن به این موفقیت در سال 2014 میلادی توانست 37 هزار اتاق را به مجموع دارایی های خود بیافزاید تا با 715 هزار و 62 اتاق بالاتر از اینترکنیناتالی قرار بگیرد که دارایی اش به 710 هزار و 295 اتاق ختم شد و در این راه رقابت را به ماریوت هم واگذار کرد.

ماریوت که تا سال های پیش همواره در جایگاه سوم قرار داشت امسال با افزودن 39 هزار اتاق توانست به رده دوم بزرگ ترین شرکت های هتلی جهان صعود کند و مجموع اتاق های خود تا پایان سال گذشته میلادی را به 714 هزار و 765 اتاق برساند.

در رتبه های چهارم تا ششم هم همچنان نام های آشنای رده بندی پیشین یعنی Wyndham، Choise Hotels و آکور دیده می شوند، حال آنکه دو نام نخست از نظر تعداد هتل به ترتیب با 7645 و 6300 هتل دارای بیش ترین دارایی در جهان هستند.

اما مهم ترین اتفاق رخ داده در آخرین رده بندی را باید صعود خیره کننده شرکت هتلی گوانگجو چین یعنی Plateno Hotel Groups دانست که از رتبه دوازدهم لیست سال گذشته خود را به رتبه هفتم امسال رساند تا برای نخستین بار در جمع 10 غول برتر صنعت هتل جهان جای گیرد. چینی ها برای این صعود ارزشمند توانستند تنها در طول یک سال با افزودن بیش از 1200 هتل به مجموعه خویش تعداد اتاق های خود را از 166 هزار و 466 باب به 442 هزار و 490 اتاق برسانند.

حالا آن ها با قرار گرفتن در رتبه ای بالاتر از صاحب نامانی چون Starwood، Best Western و Carlson Rezidor تهدیدی جدی برای آکور فرانسه در سال آینده محسوب می شوند چرا که تنها به اندازه حدودا 40 هزار اتاق با آن فاصله دارند.

البته تهدید چینی ها برای غول های اروپایی و امریکایی صنعت هتل جهان فقط به Plateno محدود نمی شود و گروه بین المللی هتل های Jin Jang شانگهای هم امسال با قرار گرفتن در رتبه نهم خود را به عنوان یکی از حریفان سرسخت نشان داد.

سایر خواندنی ها:

هدف هتل های ماریوت در سال 2015؛ رسیدن به مرز یک میلیون اتاق

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS