صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» تازه ها و خواندنی ها » تازه های صنعت هتل
استخدام سرآشپز زن در هتل های عربستان آزاد شد 94/04/24
کد خبر 740
ارسال به دوستان
Send

سرانجام وزارت کار عربستان مجوز استخدام زنان سرآشپز را درهتل های این کشور صادر کرد.

تجهیزات هتل - زنان سرآشپز هتل در عربستان

زنان سرآشپز هتل در عربستان

بازار اخبار و تجهیزات هتل: عرب نیوز گزارش داد که بنابر مهارت زنان سرآشپز عربستان در پخت غذای های سنتی این کشور و تقاضای هتل ها مبنی بر استخدام آن ها، وزارت کار عربستان اجازه استخدام ایشان را برای هتل ها صادر کرده است.

در این گزارش، وزیر کار عربستان مدعی شده که پیش تر دلیل ممانعت صدور این مجوز تنها حفظ حقوق و امنیت زنان در محیط کار بوده به ویژه آنکه سوابق متعددی از تخلف هتل ها در برخورد با کارمندان زن در بخش های مختلف هتل از جمله قسمت پذیرش وجود داشته است. با این وجود، بنابر تقاضای هتل ها، آن ها می توانند به شرط ایجاد محیط کاری بدون حضور مردان و ورودی و خروجی و سرویس های بهداشتی جداگانه برای سرآشپزان زن، آن ها را استخدام نمایند.

در این باره اگرچه تقاضای هتل ها برای استخدام سرآشپزان زن این کشور یکی از دلایل اصلی صدور مجوز ذکر شده اما ظاهرا هتل های بین المللی موجود در عربستان چنین تمایلی را ندارند. مدیر منابع انسانی یکی از هتل های اینترکنتینانتال این کشور با بیان اینکه تا به حال هرگز تقاضای کار در این سمت را از سوی زنان عرب نداشته است، هتل خود را بی نیاز از این کار دانست.

هشام الشمری در تائید حرف خود اظهار داشت: «در حال حاضر هتل ما از سرآشپز با تجربه ای سود می برد که قادر به آماده سازی بیش تر غذاهای بین المللی است و وقتی 75 درصد مهمانان ما نیز گردشگران خارجی هستند، دلیلی ندارد تا سرآشپز زنی را که فقط در پخت غذاهای محلی مهارت دارد را استخدام کنیم. این کار تنها در مناسبت های خاصی که مهمانان داخلی داریم توجیه پذیر است.»

با این همه زنان سرآشپز عربستانی که تا پیش از این هنر خود را تنها در قالب کترینگ ها می توانستند به نمایش بگذارند مدعی هستند که در صورت ایجاد فرصت در هتل ها قادر خواهند بود توانایی های بیش تری در پخت غذاهای سنتی و معرفی آن ها به مهمانان خارجی نشان دهند.

خواندنی های بیش تر:

منوی 100% سبز؛ ابتکاری تازه از هتل شانگری لا پاریس

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS