صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» اخبار هتل های جهان
فنلاند در صدر رده بندی کیفیت خدمات در هتل های اروپا 94/01/25
کد خبر 708
ارسال به دوستان
Send

تازه ترین رده بندی کیفیت خدمات نیروی انسانی در هتل های اروپا، هتل های فنلاند را به عنوان موفق ترین کشور قاره سبز در جلب رضایت مهمانان معرفی می کند.

تجهیزات هتل - هتل Kakslauttanen فنلاند

نمای یکی از اتاق های هتل Kakslauttanen فنلاند

بازار اخبار و تجهیزات هتل: سایت HOTEL INFO به تازگی فهرستی منتشر ساخته که در آن بر اساس میزان رضایتی که مهمانان از نحوه برخورد پرسنل هتل ها و ادب و علاقه مندی آنان برای کمک و ارائه خدمات داشته اند، هتل های اروپا رتبه بندی شده اند که در صدر آن فنلاند با امتیاز 8.62 از 10 بالاتر از سایر کشورهای صاحب نام هتلداری اروپا قرار گرفته است.

در فهرست یاد شده که بر اساس نظرات بیش از شش میلیون مهمان هتل به دست آمده، پس از فنلاند، آلمان و اتریش به ترتیب با امتیازات 8.59 و 8.57 در مقام های دوم و سوم قرار گرفته اند و نکته جالب آنکه تا رده پانزدهم این جدول نامی از مقاصد پرطرفدار قاره سبز همچون ایتالیا، فرانسه، اسپانیا و یونان نیست وجالب تر از همه آنکه هتل های انگلستان در رده آخر ایستاده اند!

تجهیزات هتل - رده بندی برترین خدمات هتل

گزارش ضمیمه این فهرست یادآوری می کند که این رده بندی فارغ از میزان رضایت کلی مهمانان از وضعیت هتل ها به دست آمده و تنها نحوه برخورد پرسنل هتل را ملاک قرار داده است؛ برخوردی که حتی بسیاری از مهمانان آن را تنها در لبخند پرسنل یافته اند.

 این رده بندی حاکی از آن است که تنها لوکس بودن تجهیزات و خدمات و موقعیت و حتی برند هتل دلیلی بر آن نیست تا نحوه برخورد پرسنل از دید مهمانان پنهان بماند. شاید از همین روی است که از ماه جولای امسال قرار است هتل های ژاپن به سیستم خوشامدگویی خودکار مجهز شوند تا بتوانند همچنان میزان رضایت مهمانان خود را افزایش دهند.

اما در این فهرست اروپایی پس از مقام های نخست تا سوم، نوبت به کشورهای بلوک شرق می رسد، جایی که مجارستان با 8.53 چهارم است و اسلواکی و لهستان با امتیاز مشابه 8.52 در مکان های پنجم و ششم قرار دارند. سوئیس، پرتغال، سوئد و کرواسی، دیگر کشورهای 10 رتبه نخست این جدول را تشکیل می دهند.

اما در بین 20 کشور فهرست برترین های خدمات هتل بر اساس برخورد نیروی انسانی، فرانسه به عنوان میزبان بیش ترین گردشگر قاره با امتیاز 8.16 در مکان هجدهم و تنها بالاتر از هلند و ترکیه ایستاده است. در حالی که در بین مقاصد پرطرفدار قاره، بهترین عنوان در اختیار هتل های ایتالیاست که با امتیاز 8.33 در مکان پانزدهم وضعیتی بهتر از یونان، اسپانیا و فرانسه دارد.

نکته تامل برانگیز این فهرست آن است که نام انگلستان را با امتیاز 7.92 و هم امتیاز با روسیه در رده آخر نشان می دهد. دو کشوری که درهمین سال های اخیر به ترتیب میزبان رقابت های بزرگ المپیک تابستانی و زمستانی بودند اما نشانی از رضایت بالای مهمانان از نحوه برخورد پرسنل هتل های آنان دیده نمی شود.

در این بین حتی هتل های لندن هم در بین پایتخت های اروپایی که در راس خود هتل های بوداپست مجارستان را می بینند، با امتیاز 7.73 در رتبه آخر است. در حالیکه هتل های شهری همچون شفیلد با امتیاز8.62  به نوعی آبروی انگلستان به حساب می آید.

خواندنی های بیش تر:

برترین هتل های جهان در سال 2015 از نگاه کاربران TripAdvisor

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS