صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» بهداشت و ایمنی
هتل ها و نگرانی های امنیت ارائه WiFi به مهمانان 93/11/27
کد خبر 692
ارسال به دوستان
Send

به رغم چالش های اخیر درباره چگونگی ارائه خدمات اینترنت رایگان در هتل ها بسیاری از آن ها نگران امنیت ارائه WiFi به مهمانان می باشند.

تجهیزات هتل - اینترنت وای فای هتل

بازار اخبار و تجهیزات هتل: در طول ماه های گذشته هیچ خدمتی به اندازه "اینترنت" در هتل ها خبر ساز نبوده و هنوز هم بحث های بسیاری بر سر ارائه رایگان و یا در ازای شارژ آن وجود دارد با این همه نگرانی اصلی بسیاری از هتل ها درباره امنیت اینترنت ارائه شده برای مهمانانشان می باشند.

پس از آنکه گروه هتل های ماریوت در پرونده اخیر خود درباره مسدود کردن امکان انتقال اینترنت از طریق تلفن های هوشمند مهمانان یکی از هتل های خود مدعی شد که این کار را برای افزایش ضریب امنیت اینترنت هتل و در راستای حفاظت از اطلاعات مهمانانش انجام داده است، این پرسش مطرح شد که چه نگرانی های ممکن است باعث این اقدام شده باشد. اقدامی که به رغم این توجیه با محکومیت و جریمه 600 هزار دلاری از سوی FCC همراه شد!

در ظاهر امر وقتی هتلی دارای امکان اینترنت رایگان است، مهمان می بایست پس از جستجوی نام وای فای هتل، نام کاربری و رمز مورد نظر را در صفحه پیدا شده وارد کرده تا به اینترنت متصل گردد که با توجه به آنکه اینترنت مورد نظر معمولا با نام هتل است، مشکلی به نظر نمی رسد مگر آنکه موارد امنیتی درباره اینترنت هتل رعایت نشده باشد. اما مشکل این روند در دسترسی به اینترنت آنجاست که ممکن است مهمان در جستجوی اینترنت هتل و رسیدن به صفحه اتصال، با سایر وای فای های دردسترسی مواجه شود که بتوانند وی را فریفته و از اطلاعات وارده سواستفاده کنند.

در این اکثر این موارد، مهمان در هنگام جستجوی اینترنت هتل با نام هایی همچون "Free Public WiFi" و یا "Lobby WiFi" مواجه می شود که می تواند با توجه به شتاب وی برای دسترسی هرچه زودتر به اینترنت برای وی عادی و در واقع همان اینترنت هتل به نظر آید حال آنکه در باطن این نام ها تله ای برای ربودن اطلاعات مهمان می باشند و اینترنت اصلی هتل نیستند!

اما هتل ها چگونه می توانند از بروز این اشتباه ها برای مهمانان خود جلوگیری کنند و ضریب امنیت اینترنت خود و اطلاعات کاربران را افزایش دهند؟ در حالت کلی هر هتل می بایست تمامی وای فای های احتمالی مکان مورد نظر را شناسایی کرده و از طریق مبادی امنیتی و اینترنتی نسبت به تشدید ضریب امنیت وای فای خود اقدام کند. علاوه بر این مهم، هتل ها می بایست از ارائه دهندگان اینترنت خود بخواهند تا با نامی اختصاصی برای وای فای خود مانع از هر گونه تشابه اسمی با سایر وای فای های در دسترس گردند و نیز مهمانان را برای اتصال مطمئن به آن راهنمایی و از سایر وای فای های ناامن مطلع کنند.

بی تردید هرگونه سهل انگاری در مورد امنیت اینترنت هتل و اشتباه سهوی مهمان در انتخاب وای فای امن می تواند منجر به نارضایتی وی و تبلیغ منفی علیه هتل گردد که در دنیای امروز جبران هر ضربه به شهرت هتل بسیار سخت و پر هزینه می تواند باشد.

مطالب مرتبط:

جنگ ستارگان بر سر اینترنت رایگان در دنیای هتل ها

جریمه 600 هزار دلاری ماریوت به دلیل ایجاد پارازیت در اینترنت

 

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS