صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» تازه ها و خواندنی ها » خواندنی ها
زندانی که آزاد شد تا هتل لوکس آزادی نام گیرد 93/09/25
کد خبر 673
ارسال به دوستان
Send

برای کسی که از تاریخچه هتل آزادی بوستون خبر ندارد باورش کمی سخت است که روزگاری این هتل لوکس مشهورترین زندان شهر بوده است.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - هتل لوکس بوستون (2).jpg

هتل آزادی بوستون که روزگاری زندان این شهر بود

بازار اخبار و تجهیزات هتل: یکی از مهم ترین اثرات صنعت هتل بر دنیای امروز را باید تغییر کاربری هایی دانست که اماکنی با تاریخچه هایی متفاوت را حیاتی دوباره در غالب هتل می بخشد. از جمله زیباترین این تغییرات، تبدیل برخی زندان های مشهور به هتل است همچون Liberty Hotel بوستون که حالا عضوی از خانواده لوکس گروه هتل های Starwood به شمار می آید.

بیش از 160 سال پیش، Fox Bryant به عنوان مشهورترین معمار بوستون هیچگاه فکر نمی کرد طراحی و ساخت مشهورترین زندان شهر روزی بنیانی برای تبدیل به یک هتل لوکس گردد و به جای مجرمان و زندانیان پذیرای مهمانانی باشد که به دنبال تداعی تاریخ این هتل در گوشه و کنار آن باشند. ساخت این زندان که در حد فاصل سال های 1848 تا 1851 انجام گرفت یادگار دیگری در کنار 151 اثر دیگر این معمار پرآوازه شد هر چند که آتش سوزی بزرگ سال 1872 تمامی آن ها را سوزاند تا البته وی دوباره مامور احیای 110 اثر از آن ها شود.

طراحی این بنا اما به شکل صلیبب صورت گرفت تا برای جداسازی مجرمان، چهار بخش مجزا با مجموع 220 سلول وجود داشته باشد. تقاطع این بخش ها هم اداره مرکزی با فضای اتریومی به بلندای 27.5 متر را تشکیل می داد که 30 پنجره با حدود 10 متر ارتفاع کار برخورداری از نور و تهویه مناسب را آسان می کرد. 122 سال بعد یعنی در سال 1973 وجود شرایط نامناسب زندان موجب اعتراضاتی نسبت به ادامه کار آن و بازسازی دوباره شد و در نهایت در سال 1990 آخرین مهمانان زندانی آن هم به زندان Suffolk County منتقل شدند تا پایانی باشد برای عمر 140 ساله این زندان که در تاریخ خود میزبان زندانیان سرشناسی شد که از جمله آن ها زندانیان آلمانی زیردریایی Unterseeboot 234 در خلال جنگ جهانی دوم بودند.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - هتل لوکس بوستون (1).jpg

فضای اتریومی داخل هتل

یک سال بعد، شرکت Massachusetts General Hospital موسوم به MGH پیشنهادهایی برای تغییر کاربری زندان داد اما یک دهه طول کشید تا در سال 2001 عملیات اجرایی طراحی مجدد داخلی با شرکت گروه های مختلفی از طراحان و معماران با صرف هزینه ای بالغ بر 150 میلیون دلارآغاز گردد تا حاصل آن معماری خاص داخلی، باغ اختصاصی و 289 اتاقی باشد که 18 باب از آن ها در همان زندان اصلی جای دارند.

خواندنی های بیش تر:

گران ترین هتل های زمستانی کدامند؟ 

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS