صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» مدیریت
برترین گرایشات صنعت مهمان نوازی در سال 2014 92/11/04
کد خبر 556
ارسال به دوستان
Send

سال 2014 برای صنعت مهمان نوازی چگونه خواهد بود؟ کدام معیارها بیش از سایرین مورد توجه قرار می گیرد و رمز موفقیت در این صنعت در سال پیش رو چه خواهد بود؟

به گزارش بازارهتل، هر ساله با شروع سال جدید میلادی، کارشناسان صنعت مهمان نوازی به پیش بینی وضعیت این صنعت در سال پیش رو بر اساس نیازها و معیارهای بوجود آمده می کنند تا بتوانند نقشه راه خود را دقیق تر و روشن تر ترسیم کنند. از جمله این کارشناسان آقای روبرت راووچ است که با 35 سال سابقه در این صنعت به عنوان هتل دار و کارشناس، نقطه نظرات خود را در مقاله ای تحت عنوان "برترین گرایشات صنعت مهمان نوازی در سال 2014" بیان کرده است که گزیده های از آن در ادامه آمده است.

تجهیزات هتل و بازار اخبار - مدیریت هتلداری 5.jpg

روبرت راووچ از مدیران و کارشناسان صنعت هتل امریکا و جهان

راووچ که دانش آموخته رشته مدیریت هتل و فوق لیسانس مدیریت گردشگری از دانشگاه آریزوناست با مقدمه ای بر اهمیت صنعت مهمان نوازی و صنایع مهم درگیر آن همچون هتل و حمل و نقل و غیره و نیز بازارهای جانبی بر کسب تجربه و مهارت های لازم در این باره تاکید می کند و یکی از مهم ترین گرایش های سال جدید میلادی در این صنعت را "سرعت و دقت" می نامد و اعتقاد دارد که بر اساس آخرین گزارش شاخص قیمت ها در صنعت هتل، امروزه اهمیت درک رزرو سریع، تحویل اتاق سریع، اینترنت سریع و نیز پاسخ گویی سریع به خواست مهمانان، مهم ترین برنامه پیش روی دست اندرکاران این صنعت باید باشد چراکه اگر هتل ها نتوانند به این خواسته ها با سرعت پاسخ دهند مطمئنا دنیای مجازی امروز راه های بیش تری پیش روی مسافران برای انتخاب های دیگر خواهد گذاشت.

وی که خود سال ها به عنوان مدیر هتل کار کرده است، سطح خدمات را به چهار دسته تقسیم می کند و آنها را اینگونه می شمارد: ابتدایی، بر اساس انتظار، بر اساس خواسته ها و فوق انتظار یا WOW. و در توضیح این چهار دسته اظهار می دارد: خدمات ابتدایی یعنی همان هایی که حتی در ادارات پلیس هم می توان یافت در حالی که خدمات قابل انتظار، خدماتی است که در رستوران های فست فود و یا اغلب مراکز تجاری دیده می شود. خدمات بر اساس خواسته ها نیز خدماتی است که در هتل ها و رستوران های خوب وجود دارد اما وقتی صحبت از خدمات به اصطلاح WOW می گردد منظور خدماتی است که می توانند دوباره و دوباره تولید پول کنند و مشتری به همراه داشته باشند. رسیدن به این خواسته هم با خلق یک تجربه منحصر بفرد و اثرگذار برای مشتری میسر است.

این مدیر هتل در بخشی دیگر از گرایشات مورد توجه این صنعت در سال پیش رو با اشاره به نقش رهبری می گوید: رهبری یعنی روشی که بواسطه آن بتوانید به کارکنان خود نشان دهید چگونه می توان آنچیزی را که در شعار گفته می شود، جامه عمل پوشاند (Walk The Talk) و در این راه یک مدیر باید بتواند در طول زمان کارمندانش را به چگونگی ارتباط در تبادل تجربیات با مهمانان تشویق کند.

راووچ همچنین به اهمیت رسانه های اجتماعی و پیوند آن با وسایل ارتباطی همراه اشاره دارد و می گوید امروزه با وجود موبایل ها و تلفن های هوشمند، دسترسی به رسانه های اجتماعی بیش از هر زمان دیگر سهل تر است و در واقع همراهی این دستگاه ها و استفاده از رسانه های اجتماعی بخش جداناپذیری از زندگی مردم شده است.

وی می افزاید: شرکت اریکسون پیش بینی کرده است که تا سال 2020 بیش از 50 میلیارد ارتباطات این گونه ای شامل لپ تاپ ها، تبلت ها و تلفن های هوشمند در جهان وجود خواهد داشت که با این حساب هتل ها باید به بازاریابی های مجازی نگاه ویژه ای داشته باشند.

این کارشناس در بخشی دیگر از توصیه هایش به عنوان گرایشات صنعت مهمان نوازی در سال 2014 به نقش تبلیغات مجازی می پردازد و می گوید امروزه هر برند باید در نقش یک انتشارات عمل کند اما در دنیای مجازی چراکه دیگر زمان تبلیغات سنتی به سرآمده است. یکی از دلایل این مهم نیز به هزینه های تبلیغات سنتی بر می گردد حال آنکه در دنیای مجازی می توان با گزینه هایی همچون بلاگ ها، رسانه های اجتماعی، خبرنامه ها، همایش های مجازی، کتاب ها و بروشورهای الکترونیکی، عکس ها و فیلم ها براحتی مفاهیم و منظورهای خود را به مشتریان انتقال داد.

در همین راستا لازم است تا هتل ها تلاش بیش تری در افزایش میزان رزروهای آنلاین از طریق وب سایت های خود داشته باشند. وقتی می بینیم در امریکا سالانه رقمی در حدود 2.7 میلیارد دلار بابت حق کمیسیون از طرف هتل ها به آژانس های مسافرتی آنلاین بابت رزروها پرداخت می گردد، بدین معناست که هتل ها نیازمند ایجاد انگیزه و خلاقیت های بیش تری برای جذب مسافران خود از طریق وب سایت های خویش هستند. شفافیت در مطالب ارائه شده، پشتکار در بروز رسانی برنامه های تبلیغی و بهره مندی از رسانه های قدرتمند از اولویت های انجام این مهم است.

این مدرس گردشگری در خاتمه تاکید می کند: دقت و توجه هتل ها در عرصه دنیای مجازی فقط به وب سایت هتل محدود نمی شود و باید موتورهای جستجو و وب سایت های مهم گردشگری و نیز برنامه های رزرو و برنامه ریزی سفر را نیز مدنظر قرار داد. به طور مثال نشریه وال استریت ژورنال گزارش داده که Yelp بیش از 50 میلیون استفاده کننده در وب سایت و اپلیکشن های خود دارد و یا TripAdvisor به عنوان محبوب ترین وب سایت گردشگری هر ماه بیش از 34 میلیون بازدیدکننده دارد و Google Map بعد از این دو بیش ترین توجه ها را به خود جلب می کند. بنابراین لازم است تا هتل ها مرور مستمری بر وضعیت و جایگاه خود در این برنامه ها داشته باشند و میزان و کیفیت نظرات ابراز شده مخاطبان را درباره خود ارزیابی کنند.

اخبار مرتبط:

صنعت هتل و برترین گرایش های تکنولوژی سال 2014

 

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS