صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» مدیریت
صنعت هتل و برترین گرایش های تکنولوژی سال 2014 92/10/13
کد خبر 547
ارسال به دوستان
Send

افزایش انتظارات مهمانان هتل برای استفاده از تکنولوژی ها در برنامه ریزی سفر، صنعت هتل را وادار به همسو سازی خود با تکنولوژی های روز دنیا ساخته است.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - تکنولوژی در هتل ها.jpg

به گزارش بازارهتل، همزمان با آشنایی روزافزون مسافران و مهمانان هتل ها با تکنولوژی های روز دنیا و چگونگی بهره مندی از آن ها در برنامه ریزی های سفر، دست اندرکاران صنعت هتل نیز در تکاپوی به روز رسانی خود با این دستاوردها برای جلب نظر هر چه بیش تر مهمانان خود و افزایش سهم خویش از بازارهای مجازی هستند. از این رو، به تازگی از سوی eRevMax به عنوان یکی از برترین شرکت های مدیریتی و مشاور بازاریابی هتل ها، تحقیقی برای معرفی پنج گرایش برتر تکنولوژی در سال جدید برای صنعت هتل به صورت اینفوگرافیک منتشر شده است.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - تکنولوژی در هتل1 ها.jpg

در این تحقیق نخست به این مهم اشاره شده است که از آنجا که امروزه 45 درصد مهمانان با بیش از دو وسیله ارتباطی سفر می کنند و حتی 40 درصد از ایشان هم معمولا بیش از دو و یا سه وسیله الکترونیکی با خود به همراه دارند، هتل ها موظفند زمینه استفاده راحت و تسهیلات مورد نیاز ایشان را فراهم سازند. به نحوی که مهمان بتواند علاوه بر استفاده آسان از کابل ها و پریزهای مربوطه در اتاق خود، امکاناتی همچون صندلی های راحت و میزهای مناسب را نیز در اختیار داشته باشند.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - تکنولوژی در هتل ها2 .jpg

پیشنهاد دیگر این تحقیق به عنوان گرایش دوم در تکنولوژی سال 2014، لزوم بهره گیری هتل ها از نسخه های رزرواسیون موبایل است که امروزه در مبحثی با نام PMS یا سیستم مدیریت دارایی از آن بسیار یاد می شود. دلیل این باید نیز نتایج تحقیق است که نشان می دهد در یک روز میزان رزرو های صورت گرفته مهمانان از کامپیوترها یا به صورت کلی وسایل الکترونیکی حجیم 57 درصد بوده در حالی که این میزان در استفاده از موبایل ها یا وسایل ارتباطی سبک، 67 درصد ثبت شده است.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - تکنولوژی در هتل ها 3 .jpg

گرایش سوم به اثرگذاری تبلیغات دیداری اشاره دارد به نحوی که می تواند بر میزان روزرهای آفلاین تاثیر بسزایی داشته باشد؛ تاثیری که تحقیق مذکور آن را افزایش 14 درصدی در رزروهای مستقیم توسط آژانس های مسافرتی آنلاین یا اصطلاحا OTA ها می داند. از سوی دیگر توازن اینگونه تبلیغات دیداری در رسانه های اجتماعی و نیز سایر کانال های توزیع می تواند تا 1.5 درصد نیز بر افزایش میزان میانگین نرخ روزانه اتاق هتل ها (ADR) تاثیر گذار باشد.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - تکنولوژی در هتل ها 4 .jpg

اما این همه می تواند منوط به یک عامل تاثیرگذار دیگر در جلب نظر مهمانان باشد که این روزها در تمامی تحقیقاتی که درباره سلایق مهمانان و اولویت های ایشان درانتخاب هتل صورت می گیرد، در رتبه نخست قرار دارد و آن امکان برخورداری از اینترنت وای فای است که می توان برای میزان دسترسی مهمانان به آن و ارائه خدمات متنوع تر و بهتر برنامه ریزی های بازاریابی و سیاست های تشویقی داشت. در این مورد، تحقیق eRevMax ادعا دارد که 38 درصد از مهمانان به این امکان به عنوان یک عامل مهم در انتخاب هتل نگاه می کنند و 85 درصد هم خواهان دریافت این سرویس در هتل ها می باشند.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - تکنولوژی در هتل ها 5 .jpg

و سرانجام آنکه گرایش آخر تکنولوژیکی برای هتل ها در سال 2014 می بایست تمرکز بر اثرات رسانه های اجتماعی در افزایش رزروها باشد به نحوی که تحقیق اشاره می کند 78 درصد از مهمانان تحت تاثیر پست ها و نظرات شرکت ها درباره هتل ها در رسانه های اجتماعی هستند و 72 درصد هم به نظرات مهمانان های پیشین در صفحات این رسانه ها برای رزرو و برنامه ریزی سفر اعتماد می کنند. بنابراین در کنار توجه به بازاریابی در این رسانه ها و ابزارهای ارتباطی و ارائه خدمات به مهمانان باید نگاه ویژه ای به گوش سپردن و ثبت نظر مهمانان داشت.

مطالب مرتبط:

بررسی سلایق مهمانان هتل ها و مسافران در بزرگ ترین تحقیق دنیای گردشگری

 

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS