صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» مدیریت
چند درصد مهمانان هتل ها از "روم سرویس" استفاده می کنند؟ 92/09/01
کد خبر 527
ارسال به دوستان
Send

در میان خدمات قابل ارائه در هتل ها "روم سرویس" یکی از قدیمی ترین آن ها محسوب می شود، اما امروزه چند درصد از مهمانان همچنان از این خدمت در هتل ها استفاده می کنند؟

بازار اخبار و تجهیزات هتل - روم سرویس هتل ها.jpg

آیا Room Service جای خود را به On-Site food stores در هتل ها می دهد؟

به گزارش بازارهتل، میزان استفاده مهمانان از روم سرویس هتل ها امروزه به یکی از چالش های دست اندرکاران صنعت هتل تبدیل شده است تا جایی که برخی خواهان حذف آن شده اند و در مقابل برخی به عنوان یکی از قدیمی ترین خدمات هتل ها به علاوه آن دسته از مهمانان که همچنان علاقه مند به استفاده از این خدمت لوکس هستند، همچنان معتقد به حفظ آن می باشند.

از همین روی بسیاری از گروه ها و زنجیره های هتلی و نیز شرکت های ارائه خدمات مشاوره و بازاریابی هتل ها در پی کسب آرا مهمانان برای ادامه حیات این سرویس می باشند، از جمله گروه GO Airport Express در امریکا که به تازگی نظر بیش از 600 مهمان هتل های امریکا را دراین باره جویا شده است.

در این نظرسنجی که در آن از میزان استفاده مهمانان از روم سرویس و جایگزینی آن با امکان تهیه نوشیدنی و غذا از فروشگاه در هتل ها پرسش شده است، بیش از 75 درصد پاسخ منفی گرفته شده است. بدین معنا که 40 درصد گفته اند که به ندرت از این سرویس استفاده کرده اند و 37 درصد هم هرگز چنین تجربه ای را نداشته اند.

از بین پاسخ های مثبت هم 18 درصد برخی اوقات سفارش غذا برای اتاق خود داشته اند و سه درصد اغلب از این سرویس استفاده کرده اند و این در حالی است که فقط 2 درصد پاسخ دهندگان جزو استفاده کنندگان همیشگی روم سرویس بوده اند!

John McCarthy - مدیرعامل GO Group - درباره نتیجه این نظرسنجی می گوید: اینکه در حدود 23 درصد از مهمانان هتل هنوز از روم سرویس حتی به صورت گهگاهی استفاده می کنند، نشان می دهد که هتل ها باید همچنان این سرویس را زنده نگاه دارند و از سوی دیگر به فکر راه اندازی فروشگاه های تهیه غذا و نوشیدنی در هتل هایشان (on-site food stores) برای راضی نگاه داشتن سایر مهمانانشان باشند.

اخبار مرتبط:

تصمیم عجیب هیلتون در حذف یکی از مرسوم ترین خدمات هتل

 

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS