صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» مدیریت
دلیل بیش ترین شکایت مهمانان هتل ها چیست؟ 92/08/25
کد خبر 524
ارسال به دوستان
Send

در حالی که تصور عمومی از شکایات مهمانان به امکانات سخت افزاری و یا خدمات بر می گردد، تحقیقات حاکی از دلیل دیگری برای عمده شکایات ایشان است.

بازار اخبار و تجهیزات هتل – دلیل شکایت مهمانان هتل ها

به گزارش بازارهتل، شکایت مهمانان هتل ها وابسته به درجه هتل و نیز گروه بندی مهمانان در هر جایی متفاوت است، اما در آخرین تحقیقات صورت گرفته از شکایات مهمانان هتل ها در شهرهای مختلف جهان نشان می دهد که بیش ترین دلیل شکایات مسافران، "سر و صدا" است.

همچنین در این تحقیق مشخص شد که در بین شکایات مهمانان بعد از "سر و صدا" که در رتبه نخست قرار دارد، بیش ترین شکایات مربوط به "آسانسور" هتل ها می باشد و رتبه سوم شکایات به "بوی بد" مربوط می شود. بعد از این سه شکایت اصلی، "نارسایی و نقص وسایل سرمایشی و گرمایشی" هتل ها بیش ترین موجب نارضایتی در بین مهمانان است.

اما مبنای این تحقیق که توسط ReviewPro صورت گرفته مرور یک ساله نظرات دو میلیون و 532 هزار و 461 مهمان از پنج هزار و 683 هتل در شهرهایی چون آتن، بانکوک، بارسلون، برلین، بروکسل، کیپ تاون، دوبلین، استانبول، لندن، لیون، مادرید، میلان، ملبورن، مکزیکوسیتی، مسکو، دهلی نو، پاریس، رم، سن پترزبورگ و سیدنی اعلام شده است.

در سوی دیگر مرور نظرات مثبت مهمانان همین جامعه آماری حاکی از آن است که برای مهمانان هتل ها صفاتی همچون "مدرن بودن" و "دسترسی آسان" و نیز "سرعت در ارائه خدمات" بیش از سایر خدمات و ویژگی ها در ذهن شان ماندگار است.

در بین شهرهای فوق همچنین بیش ترین نظرات مثبت درباره هتل های کیپ تاون در افریقای جنوبی به ثبت رسیده و پس از آن درباره هتل های شهرهای ملبورن و سیدنی استرالیا و سن پترزبورگ روسیه. نکته جالب آن که از این لحاظ هتل های شهرهایی چون لندن، رم، دهلی نو، بروکسل و پاریس در رتبه های آخر قرار گرفته اند.

و اینکه در بین هتل های بیست شهر این آمار، هتل های شهر سیدنی دارای بیش ترین نظر ثبت شده از سوی مهمانان خود هستند، در حالی که هتل های شهر دهلی نو دارای کمترین نظر.

بیش تر بخوانید:

سو استفاده از مینی بار در هتل ها و تفاوت نگاه مدیران به آن

  
جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS