صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» مدیریت
مهم ترین پرسشی که مدیران هتل می توانند از مهمانان خود بپرسند 92/08/10
کد خبر 516
ارسال به دوستان
Send

بازار اخبار و تجهیزات هتل – شرایط اتاق هتلداریوش آل آقا - سعی و هدف تمامی هتل ها و مراکز اقامتی ایجاد محیطی آرام با امکانات و تسهیلات رفاهی و ارائه خدمات ارزشی به مهمانان خود است اما در این میان کدامیک برای مهمانان ارزشمند تر است به نحوی که برآورده ساختن آن می تواند بر میزان رضایت وی از سایر تسهیلات و خدمات تاثیر بیش تری داشته باشد. دانستن این مساله آنقدر مهم است که هر مدیر هتل می تواند با پرسش آن از مهمان نسبت به رضایت مندی نسبی از هتل خود آگاهی یابد. اما کدام مساله؟

واقعیت این است که فلسفه وجودی هتل ها بیش از آنکه در طول تاریخ صنعت مهمان نوازی به تعدد امکانات لوکس و ارائه خدمات نوین و خلق اصطلاح "خانه ای دور از خانه" برگردد، تنها به جایی برای خواب و خوراک - در ابتدا فقط صبحانه - محدود می شد اما در گذر زمان این نیاز ساده به تجملات آراسته شد در حالی که برآورده ساختن همان نیاز اولیه در شکل مطلوب، هنوز هم خواسته اصلی مهمانان است که رضایت از آن می تواند به صورت دومینو بر میزان رضایت از تمامی امکانات و تسهیلات قابل ارائه تاثیر داشته باشد و آن چیزی نیست جز: امکان خواب راحت.

اما برآورده ساختن این نیاز ابتدایی مگر در ظاهر چیزی بیش از یک اتاق مناسب و ابزار و ادوات لازم همچون تخت و رختخواب است؟ و اگر برآورده ساختن همین نیاز می تواند این قدر مهم باشد پس چگونه است که هتل ها به رغم برخورداری از امکانات و تسهیلات مدرن تر در این زمینه، در میزان جلب رضایت مهمانان خود تفاوت دارند؟ براستی چه مواردی می تواند در ایجاد یک خواب راحت برای مهمانان سوای امکانات معمول نقش داشته باشد؟

با پذیرفتن این اصل که وقتی هر مسافر از خستگی سفر رهایی می یابد بهتر می تواند نسبت به آنچه که تحت عنوان خدمات به وی ارائه می گردد، واکنش نشان دهد باید گفت که تمامی سعی یک هتل برای رفع خستگی سفر که گاه با توجه به اختلاف های زمانی بین کشورها، اهمیتی دوچندان می یابد، در نخستین و اصلی ترین گام، تدارک یک خواب راحت و آرامش بخش است. این خواب اما سوای امکانات متداول و توجه به مواردی همچون سکوت لازم، دمای مناسب و کیفیت تشک و بالشت و پاکیزگی، خلاقیت و هنر مدیریت را در رعایت نکات ظریفی طلب می کند که اخیرا در نتیجه برنامه ای تحت عنوان "تجربه خواب من" در مناطق مختلف جهان، چنین آمده است:

1-تصویر: نورها تاثیر بسزایی در ساعت طبیعی بدن دارند پس لازم است نسبت به نور اتاق مهمان خود حساس باشید و همخوانی آن با رنگ ها را از یاد نبرید. رنگ هایی همچون آبی یا سبز روشن و نیز بنفش کمرنگ به اذعان محققان بهترین رنگ های آرامش بخش برای خواب هستند. همچنین بسیار مهم است که اگر برای اتاق مهمان چراغ مطالعه و روشنایی فرعی در نظر گرفته اید، آنرا در بهترین نقطه در دسترس قرار دهید به ترتیبی که مهمان بتواند به هنگام خواب براحتی آن را خاموش کند. پس می توان:

برای چراغ های مطالعه تایمر در نظر گرفت تا مهمان خود بتواند آنرا با توجه به احساس خستگی و نیاز خود برای خاموشی تنظیم کند.

برای آنکه مهمان آمادگی و احساس آرامش بیش تری برای خواب پیدا کند، تصاویر زیبا و دلنشین را از شبکه داخلی هتل برای اتاق ها پخش کرد.

2-رایحه: بر طبق آخرین تحقیقات صورت گرفته در مورد علل موثر در خواب راحت، "بو" یکی از مهم ترین عوامل مستقیم است به صورتی که استشمام یک بوی خوش قبل از خواب حتی از مدیتیشن هم مفیدتر است. پس می توان:

ملحفه و بالشت اتاق را خوشبو کرد و یا از دستگاه های معطر اتوماتیک برای ایجاد رایحه ای دلنشین در اتاق ها استفاده نمود.

در بسته بهداشتی اتاق هتل، لوسیون های معطر و یا کرم های دست و صورت خوشبو را نیز تدارک دید.

3-صدا: هر قدر که صدا می تواند در برخواستن از خواب موثر باشد، در ایجاد یک خواب راحت هم اثرگذار است. شنیدن نواهای دلنشین و موسیقی های آرام بخش و آواهای طبیعت همچون صدای دریا، جریان آب، آواز پرندگان و... قبل از خواب می تواند خواب راحتی را تضمین کند. پس می توان:

همزمان با ایجاد امکان پخش تصاویر زیبا از شبکه داخلی هتل برای اتاق ها، امکان پخش موسیقی های ملایم و یا نواهای یاد شده را هم فراهم کرد.

4-تغذیه: کیفیت خواب شب، رابطه عمیقی با آنچه که پیش از خواب نوشیده تا خورده می شود دارد. بنابراین با علم به آنچه که در خوراک مهمان پیش از خواب برای وی مفید است، می توان برنامه و یا منوی مناسبی را تدارک دید و به وی پیشنهاد کرد. پس می توان:

امکان پیشنهاد یک منوی خاص برای خواب راحت را هم طراحی کرد.

بنابر تمام آنچه که گفته شد، مهم ترین سوالی که می تواند ما را به میزان رضایت مهمان از سایر تسهیلات و امکانات و به طور کلی اقامت وی در هتل، آگاه سازد، این پرسش ساده است: آیا خوب خوابیدید؟

 

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS