صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» مدیریت
سه گام اساسی برای هتل ها پس از ورود به دنیای مجازی 92/07/28
کد خبر 511
ارسال به دوستان
Send

داریوش آل آقا - این روزها کمتر هتلی را می توان یافت که یا وب سایت اختصاصی نداشته باشد و یا حضوری در سایت های روزاسیون هتل. به جرات می توان اذعان داشت که اگر هتلی بی ارتباط با دنیای مجازی باشد، حیاتش در دنیای واقعی بی معنا خواهد بود. با این حال صرف حضور در دنیای مجازی نمی تواند برای یک هتل مفید باشد و آنچه که اهمیت دارد، کیفیت حضور در این دنیای پرطرفدار است. اما چرا و چگونه؟

بازار اخبار و تجهیزات هتل – وب سایت هتل

سوای میزان دسترسی عموم به اینترنت، کیفیت آن و نیز فرهنگ استفاده از آن که اختلاف فاحشی بین داخل و خارج از مرزهای کشورمان نمایان می سازد، باید به این نکته اعتراف کرد که برای بسیاری از هتل های کشورمان هنوز تعریف درستی از دنیای مجازی وجود ندارد و برخی هنوز صرف داشتن یک وب سایت را شرط لازم و کافی برای حضور در این دنیا و بهره مندی از آن می دانند. جالب آن که به صرف همین داشته اگر توقع جذب مهمانان داخلی و خارجی را نداشته باشند، آن را ادای دینی به دنیای مدرن می پندارند و در برابر هر انتقادی در مورد همگامی با دنیای مدرن و علم روز صنعت هتل، همین برخورداری از یک وب سایت را نشانه تجدد خویش قلمداد می کنند! حال آنکه در آنسوی مرزها؛ آنجا که گسترش روزافزون رقابت در صنعت گردشگری، بازار مسافران و مشتریان را به دریایی پر نعمت تبدیل ساخته، داشتن یک وب سایت تنها وسیله ای برای ماهیگیری به حساب می آید که کارایی آن بستگی به ابزار و ادوات جانبی والبته به مهارت ماهیگیر دارد.

با این همه، برخی با درک اهمیت این پدیده و تصویری از بهره برداری و نفع آن در بلند مدت با نگاهی منطقی به این ابزار بازاریابی به دنبال افزایش کارایی آن هستند که برداشتن سه گام اساسی زیر -که سعی شده به زبان ساده بیان شود- پس از داشتن یک وب سایت متناسب با صنعت هتل، می تواند مفید فایده باشد:

1- ویترین خود را با برنامه ریزی نو کنید.

همیشه به خاطر داشته باشید که وب سایت شما حکم ویترین هتل تان در دنیای مجازی را دارد، پس همانگونه که خودتان در بازار از دیدن ویترین تکراری یک مغازه خسته می شوید، دیگران هم همین حس را از دیدن ویترین تکراری شما پیدا می کنند. بنابراین سعی کنید، این ویترین را همیشه جذاب نگاه دارید.

برای این کار، ابتدا لازم است یک برنامه ریزی زمانی مناسب داشته باشید. یعنی بر اساس یک تقویم بدانید هر چند وقت یکبار می توانید این کار را انجام دهید و دقیقا سعی کنید در همان موعد مقرر این کار را انجام دهید. مهم ترین فایده این برنامه ریزی علاوه بر مدیریت کارهای خودتان، تاثیر گذاری بر موتورهای جستجو در رتبه بندی سایت شما می تواند باشد. بدیهی است که تعیین زمان برای نوسازی ویترین بستگی به داشته های شما دارد. اما منظور از داشته ها چیست؟

اصلی ترین داشته ها برای وب سایت یک هتل، عکس ها و اطلاعات برگزاری مراسم ها و برنامه های گذشته و آتی و نیز پیشنهاد های خاص می باشد. بدیت ترتیب که کافی است رویدادهایی را که در هتل تان میزبانی کرده اید و یا قرار است در آینده پذیرای آن باشید را طبق همان زمانبندی روی سایت قرار دهید. تخفیف های ویژه و یا تورهایی را هم که خودتان می توانید برگزار کنید، یکی دیگر از داشته های شما برای نوسازی ویترین تان است.

توجه داشته باشید که قرار نیست حتما اتفاق و یا مراسم فوق العاده ای رخ دهد که بخواهید آن را اطلاع رسانی کنید، همچنین که قرار نیست مهمانی هایی که در هتل تان برگزار می شود و جنبه خصوصی دارد را به همگان اعلام کنید. بلکه همایش و یا کنفرانسی که در هتل برگزار می شود، می تواند داشته مناسبی برای سایت به حساب آید. علاوه بر این، خودتان نیز می توانید در تولید این داشته ها نقش داشته باشید. به طور مثال تنها کافی است مناسبت های مختلف را با یک نوشته کوتاه و عکسی از هتل به بازدیدکنندگان خود یادآوری نمائید و یا اگر تخفیف خاصی مثلا برای رستوران و یا استخر خود در نظر دارید آن را به دفعات و هر بار با عکس و توضیح متنوع تر اطلاع رسانی کنید.

2-اظهارات مشتریان را طلا بگیرید.

اینکه مهمانان شما بتوانند نظرات خود را در وب سایتتان ثبت کنند، یک مزیت بزرگ است که می توان آنرا بزرگ ترین کلید بازاریابی به حساب آورد. پس اگر این امکان را ندارید همین امروز به دنبال ایجاد آن باشید و اگر دارید این مهم را به خاطر بسپارید که: آخرین تحقیقات صورت گرفته در ماه ژوئن امسال نشان می دهد که 79 درصد مشتریان به کامنت های گذاشته شده بر روی وب سایت ها به اندازه اظهارات شفاهی دوستان خود اعتماد دارند. بنابراین هر کامنت مثبت می تواند به اندازه یک تعریف شفاهی از هتل برایتان سودمند باشد با این تفاوت که کامنت ها همیشه در دسترس و قابل خواندن هستند. اما چگونه می توان مشتریان را به کامنت گذاری بر روی سایت ترغیب کرد؟

برای این مهم به یاد داشته باشید که هر قدر ارتباط شما با مهمانانتان از طریق وب سایت و به طور کلی فضای مجازی بیش تر باشد، راحت تر می توانید جویای نظرات آن ها در این فضا باشید. به عبارت ساده تر اگر تمام حواس خود را معطوف دنیای واقعی برای جذب مهمان کرده اید، حتی اگر خدمات ایده آلی هم ارائه دهید باز نمی توانید انتظار داشته باشید که مهمانتان بر روی وب سایت به طور حتم کامنت بگذارد اما اگر او را به ارتباط اینترنتی شرطی کنید، خواهید توانست از نظرات وی هم بهره بگیرید. برای رسیدن به این خواسته به طور مثال کافی است هر از گاهی و به مناسبت های خاصی برای وی ایمیلی ارسال کنید و از وی بخواهید که دریافت آن را بر روی سایت به اطلاعتان برساند. مطمئن باشید اگر در این کار استمرار داشته باشید، جواب خواهید گرفت.

کار دیگری که می توانید انجام دهید، امکان کامنت گذاری در موقعیت های مختلف برای مهمانانتان در طول مدت اقامتشان است. بی شک اگر از ارائه خدمات مطلوب خود مطمئن باشید، می توانید در هر زمانی مهمان را به این کار ترغیب کنید. مثلا با اختصاص یک تبلت برای این کار، زمانی که مهمان برای تحویل اتاق و ترک هتل به پذیرش مراجعه می کند، از وی بخواهید که در صورت رضایت از خدماتتان درحالی که می تواند تا رسیدن تاکسی صبر کند، نظر خود را هم کامنت بگذارد.

3- خود را به فضای مجازی سنجاق کنید

اینکه وب سایت شما، ویترین هتل تان در دنیای مجازی است و هر کامنت مهمان تان می تواند برگه ای طلایی برای تبلیغات تان باشد یک سوی بازاریابی مجازی است و اینکه چگونه خود را به دیگران معرفی کنید و مشتریان را مثل بازارهای دنیای واقعی به سمت مغازه تان فریاد بزنید، سوی دیگر. اساس فلسفه تبلیغات، دیده شدن است و هر کاری که در این باره انجام می گیرد تنها در راستای همین هدف است. پس باید بتوانید حضور خود را دنیای مجازی گسترش دهید.

شاید یکی از اشکالات هتل های ما این باشد که سعی دارند، وب سایت خود را از طریق بروشورهای تبلیغاتی کاغذی به مهمانان شان معرفی کنند. یعنی تبلیغ یک دنیای مجازی در یک دنیای واقعی! در حالی که تمام هدف شما از حضور در دهکده جهانی، تبلیغ یک دنیای واقعی در یک دنیای مجازی است. پس باید ویترین خود را در همان دنیا و با ابزارهای موجود همان دنیا به دیگران معرفی نمائید. برای این منظور هم هیچ راهی آسان تر و مفیدتر از حضور در رسانه های اجتماعی نیست.

امروز اهمیت حضور شما در فیس بوک اگر مهم تر از داشتن خود وب سایت نباشد، کمتر از آن نیست. پس با ایجاد یک صفحه به نام هتل خود سعی کنید دوستان و طرفداران بیش تری بیابید و آن ها را به روش هایی که باید، به وب سایت تان هدایت کنید. در کنار فیس بوک از سایر رسانه های اجتماعی هم غافل نشوید به ویژه گوگل پلاس (Google+) که این روزها گوی سبقت را از توتیتر ربوده و حتی پیش بینی می شود که بتواند در آینده نزدیک جایگاه فیس بوک را هم از آن خود کند.

گذشته از رسانه های اجتماعی، هر جا که بتوانید نام وب سایت تان و لینک آن را در دنیای مجازی به ثبت برسانید. بانک های اطلاعاتی، سایت های گردشگری و هتل داری، سامانه های محلی و منطقه ای، سایت های تفریحی و پربازدید خبری می تواند جایگاه مناسبی برای سنجاق شدن شما به دنیای مجازی باشد.

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS