صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» طراحی و دکوراسیون
آشنایی با سبک های نورپردازی در لابی هتل 92/05/04
کد خبر 467
ارسال به دوستان
Send

یکی از تاثیرگذارترین نورپردازی های هتل مربوط به لابی آن می باشد که می تواند در نخستین نگاه مهمانان را مجذوب خود کند اما برای این مهم سبک های متفاوتی وجود دارد.

بازار اخبار و تجیهزات هتل – نمونه ای از سبک های نورپردازی در هتل Cala Sant Vicenc اسپانیا

نمونه ای از سبک های نورپردازی در هتل Cala Sant Vicenc اسپانیا

به گزارش بازارهتل، اینکه بهترین نوع نورپردازی برای لابی هتل باید چگونه باشد تا بتواند تاثیر خاص خود را بر تمام زوایای هتل بگذارد، کارشناسان طراحی و دکوراسیون عوامل بسیاری را مدنظر قرار می دهند که از جمله آن ها زمینه طراحی هتل و موقعیت آن است که از این حیث سبک های متفاوتی برای نورپردازی تعریف شده است:

Skylights

در این سبک از نورپردازی با توجه به موقعیت هتل و امکان بهره مندی آن از نور طبیعی سعی می شود با طراحی خاص سقف هتل و کاربرد شیشه های ویژه، از نور طبیعی برای پوشش تمام فضای لابی استفاده کنند. البته در این سبک، نوع کف پوش و رنگ سنگ های بکار رفته در جلوه بیش تر نور بسیار مهم است. فضاهای اتریومی یکی از گزینه های کاربرد این سبک از نورپردازی است.

بازار اخبار و تجهیزات هتل – نمونه ای از نورپردازی لابی هتل به سبک مرکزی

نمونه ای از نورپردازی لابی هتل به سبک مرکزی

Centre lighting

یکی از محبوب ترین سبک های نورپردازی در هتل ها، نورپردازی مرکزی لابی می باشد که می تواند به شرط اجرای صحیح بهترین نما را از دکوراسیون و طراحی های لابی ارائه دهد. این سبک با توجه به تمرکز نقطه ای از نور می تواند بهترین روش برای جلوه دادن به کارهای هنری در لابی باشد.

بازار اخبار و تجهیزات هتل – نمونه ای از نورپردازی لابی هتل به سبک چراغ های سقفی

نمونه ای از نورپردازی لابی هتل به سبک چراغ های سقفی

Ceiling lamps

یکی از مرسوم ترین سبک های نورپردازی، استفاده از لامپ های سقفی می باشد که خود با توجه به ارتفاع سقف و نوع طراحی داخلی به صورت لامپ های غیرمتراکم و یا لامپ های متراکم و نیز ترکیبی از این دو مدل استفاده می شود. این سبک با توجه به قابلیت های خاص خود می تواند با رنگ های به کار رفته در طراحی لابی هماهنگی پیدا کند.

Chandeliers

استفاده از چلچراغ ها و یا لوستر های بزرگ در لابی هتل بیش از هر عاملی به فضای لابی بستگی دارد. در این سبک سعی می شود تا چلچراغ و یا لوستر مورد استفاده سوای قابلیت نورپردازی از جذابیت های بصری هم برخوردار باشد و به نوعی جاذبه ای برای هتل محسوب می گردد.

شاهکارهای نورپردازی در هتل ها

بازار اخبار و تجهیزات هتل – هتل JW Marriott در شهر Shenzen چین

هتل JW Marriott در شهر Shenzen چین یکی از شاهکارهای نورپردازی در لابی

اما در بین هتل های جهان برخی به لحاظ سبک نورپردازی و یا استفاده از چلچراغ های خاص دارای شهرت بیش تری نسبت به رقبای خود هستند از جمله هتل JW Marriott در شهر Shenzen چین است که با 18 لوستر عظیم لابی بزرگ هتل خود را روشن ساخته است و از این حیث یکی از شاهکارهای نورپردازی در هتل را دارد.

 

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS