صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» طراحی و دکوراسیون
قلب دکوراسیون هتل خود را بشناسید 92/01/12
کد خبر 403
ارسال به دوستان
Send

به نظر شما مهم ترین نشانه دکوراسیون هتل شما در چشم مهمان چیست؟ چقدر آشنایی شما با این مهم می تواند هتل را در نزد مهمانان زیبا و دلپذیرتر نشان دهد؟

بازار اخبار و تجیهزات هتل - مبلمان هتل (3)

به گزارش بازارهتل، امروزه یکی از مهم ترین مباحث در دکوراسیون هتل ها و به طور کلی اماکن اقامتی جدا از انتخاب های کلی همچون رنگ آمیزی، نورپردازی و سبک های دکوراسیون و چیدمان، مساله مهمی به نام "مبلمان" است که انتخاب درست آن نقش بسزایی در جذب مهمان و القا حس آرامش در وی دارد.

اما منظور از "مبلمان" چیست؟ آنچه که در تجهیز یک هتل، وسایل مورد نیاز شناخته می شود تعریفی از مبلمان است. به عبارت بهتر، منظور از "مبلمان" ملزومات مورد نیاز برای تجهیز هتل است. یعنی ملزوماتی همچون تخت خواب، کمد، میز و صندلی، کمد و سایر اثاثیه مورد نیاز اتاق و حتی تجهیزات بخش هایی چون رستوران، اشپزخانه، لاندری و غیره اما آنچه که در این مقاله مورد نظر است مبلمان به معنای ملزومات دکوراسیون اتاق و فضاهای عمومی است که برای تهیه و تدارک آن باید نکاتی را مد نظر قرار داد.

بازار اخبار و تجیهزات هتل - مبلمان هتل (2)

مهم ترین نکته در انتخاب مبلمان یک هتل، توجه به سبک، گروه مشتریان و خدمات قابل ارائه می باشد. انتخاب سبک یک هتل یعنی پیمودن نیمی از راه گزینش مبلمان آن. بدین ترتیب که اگر سبک هتل خود را معاصر در نظر گرفته اید تمامی مبلمان مورد نظر باید از این سبک تبعیت کند بنابراین خرید یا انتخاب وسایل قدیمی و آنتیک برای آن معنا نخواهد داشت. همانطور که اگر سبک هتل شما ستنی باشد خرید لوازم مدرن برای آن بی معناست. به همین ترتیب گروه مشتریان و خدمات قابل ارائه هم نقش موثری در انتخاب مبلمان دارند. به طور مثال اگر هتل شما پذیرای بیمارانی است که برای مداوا به شهر محل هتل آمده اند، باید تجهیزات و مبلمانی خاص را برای آنان تدارک دید و یا اگر هتل دارای خدمات ماساژ و درمان های خاص است باید مبلمان مخصوص را تهیه نمود.

نکته مهم بعدی در این باره سوای سلیقه و انتخاب سبک مورد نظر، دوام جنس و کیفیت آن می باشد. امروزه با توجه به مخارج بالای هتل ها، هر خریدی می بایست در برنامه مدیریت هزینه هتل قابل توجیه باشد. بدین ترتیب که علاوه بر مقرون به صرفه بودن، بتواند نیازهای هتل را در بلند مدت تامین نماید. پس اگر قرار به خرید مبلمان است می بایست وسایلی مورد توجه قرار گیرد که علاوه بر دوام کافی، سلیقه و هنر را هم در راستای سبک هتل در خود داشته باشد. در این راه علاوه بر بهره گیری از کارشناسان متخصص، خرید از تولید کنندگان حرفه ای محصولات هتلی، بهترین توصیه است. معمولا این دسته از تولید کنندگان باتوجه به شناخت نیازهای بازار خود، محصولاتی با کیفیت و البته با تضمین ارائه می کنند که خرید از آن ها در درازمدت سود هتل داران را به همراه دارد.

بازار اخبار و تجیهزات هتل - مبلمان هتل (3)

نکته دیگر آنکه در این راه نباید کیفیت و هنر مورد نظر را فدای یکدیگر ساخت. بدین معنا که تنها دوام کالا و یا زیبایی آن نباید ملاک انتخاب قرار گیرد و باید تلفیقی از این دو را مدنظر داشت چرا که امروزه در رقابت تنگاتنگ ارائه خدمات متنوع در هتل ها، مهمانان تصاویر ماندگارتری از مبلمان هتل ها را در اذهان خویش ثبت می کنند، بنابراین لازم است تا در این مورد با وسواس بیش تری به دنبال مبلمان مورد نظر بود.

 گذشته از این مورد، در اغلب روش های بازاریابی که در آن ها از تصاویر هتل ها استفاده می شود، هر قدر مبلمان مورد استفاده در نگاه نخست دلپذیرتر و چشم نوازتر به نظر آیند، امید بیش تری به جذب مهمان می رود.

توضیح سایت: این مطلب پیش تر با عنوان " مبلمان ها؛ مهم‌ترين دارايي هتل ها " در سایت آمده بود که اکنون به روز شده است.

 

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS