صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» طراحی و دکوراسیون
رازهایی درباره دکوراسیون اتاق هتل 92/01/03
کد خبر 398
ارسال به دوستان
Send

همه ما تعاریف مختلفی از طراحی و دکوراسیون اتاق یک هتل در ذهن داریم که بنا بر سلایق مختلف می تواند رنگ ها و وسایل و چیدمان های متفاوتی را در برگیرد اما آنچه در تمام تنوعات احتمالی باید لحاظ شود رعایت نکاتی کلیدی در دکوراسیون است.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - دکوراسیون اتاق هتل (3)

نمونه ای از یک اتاق هتل Holiday Inn در براتیسلاوا

به گزارش بازارهتل، امروزه اهمیت انتخاب و چیدمان وسایل مورد نیاز یک هتل و ترکیب آن ها با طراحی و رنگ آمیزی اتاق ها به گونه ای است که هتل ها برآنند تا در این راه با ابتکار و خلاقیت مشاوران طراحی خود علاوه بر جذب بیش تر مهمانان، از خود اثری ماندگار در ذهن مشتری بر جای گذارند به گونه ای که مثلا دیدن یک اتاق هتل با ترکیبی از رنگ چوب و سبز و وسایلی ساده و امروزی شما را یاد هتل های Holiday Inn از مجموعه گروه هتل های IHG می اندازد. اما براستی اصول یک طراحی خوب برای دکوراسیون اتاق یک هتل چیست؟

پاکیزگی مهم ترین شرط زیبایی است

مسلما هدف ما از دکوراسیون اتاق، جلوه بخشیدن به آن و زیبا نشان دادن وسایل برای القا حس آرامش است پس هر قدر در این راه رعایت پاکیزگی را در دستور کار خویش قرار دهیم، موفق تر خواهیم بود. به ویژه آنکه مهمانان از هتل علاوه بر خدمات متنوع انتظار رعایت معیارهای خاصی از بهداشت را دارند.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - دکوراسیون اتاق هتل (4)

پاکیزگی، نخستین اثرگذاری در ذهن مهمان را دارد

هر قدر هتل شما دارای نشان های متعدد و امکانات بسیار هم باشد، مطمئن باشید نخستین چیزی که مهمان به دنبال آن است، تمیزی و پاکیزگی مثال زدنی است و بعد وسایل اتاق. پس در این راه کوشا باشید و بدانید که هر گونه هزینه در پاکیزگی بیش تر و بهتر برای هتل در واقع یک سرمایه گذاری برای جذب بیش تر مهمانان و راضی نگاه داشتن آن ها می باشد و به همین دلیل است که امروزه اهمیت بخش خانه داری در بازاریابی هتل ها بیش از پیش مورد توجه مدیران قرار دارد.

تعادل را در چیدمان وسایل رعایت کنید

نخستین نکته در دکوراسیون موفق، رعایت تعادل در چیدمان است. بدین منظور کافی است وسایل را با توجه به کارایی آن ها در فضای مناسب به گونه ای قرار دهید که در نگاه کلی چشم نواز به نظر آید. یعنی اگر قرار است تخت دو نفره را در اتاق بگذارید آن را در فضایی قرار دهید که در کنار سایر وسایل اتاق بتواند تعادل مناسبی را در فضای کلی اتاق بوجود آورد و یا اگر دو تخت یک نفره را چیدمان می کنید آن ها را در فاصله ای مناسب از هم قرار دهید تا دسترسی هر دو مهمان به سایر وسایل و استفاده از آن ها راحت انجام گیرد.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - دکوراسیون اتاق هتل (5)

تعادل در چیدمان باید بر اساس متراژ و فضا ها باشد

برای چیدمان میز و صندلی هم باید به گونه ای عمل شود تا کارایی لازم را پیدا کند و در فضایی مثل کنار پنجره قرار گیرد تا نور کافی داشته باشد و نیز مهمان در زمان استفاده از آن بتواند از نمای بیرون هم لذت ببرد.

در چیدمان خود نظم داشته باشید

در کنار اصل "تعادل"، رعایت نظم در چیدمان هم بسیار حیاتی است. یعنی اگر شما تمام وسایل را درجای مناسب قرار دهید اما در این راه نظمی را برای آن ها قائل نباشید در دکوراسیون ناموفق خواهید بود. به عبارت دیگر نظم و ترتیب قرارگیری وسایل باید به گونه ای باشد که برای مهمان القای حس آرامش را به همراه داشته باشد به طوری که تصور شود برای نخستین بار است که از این اتاق استفاده می شود.

به طور مثال در حمام، وسایل بهداشتی گوناگونی برای مهمان فراهم است اما ترتیب و طراحی چیدمان این وسایل از اهمیت خاصی برخورداراست به گونه ای که علاوه بر ظاهر مناسب آن ها باید همگی با سلیقه ای خاص چیده شوند.

رنگ آمیزی و نورپردازی باید متناسب با هم باشند

هر چند گفته می شود که استفاده از رنگ های خنثی حس آرامش بیش تری را به مهمان القا می کند اما رنگ آمیزی اتاق شما باید با نورپردازی تان در تناسب و مهم تر از آن با هویتی که از هتل خود تعریف کرده اید، سنخیت داشته باشد. به طور مثال اگر هتل شما در منطقه ای کوهستانی و برای علاقه مندان ورزش های زمستانی به عنوان یک ریزورت فعالیت می کند استفاده از رنگ های گرم می تواند حس بهتری را به مهمان منتقل کند تا استفاده از رنگ های سرد. همین طور برعکس در هتل های تفریحی که بیش تر در اوقات گرم سال پذیرای مهمانان هستند.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - دکوراسیون اتاق هتل (6)

نمونه ای از رنگ آمیزی و نورپردازی موفق در اتاق یک هتل

نورپردازی هم متاثر از رنگ های اتاق و تزئینات آن است. یک تابلوی زیبا در اتاق زمانی می تواند جلوه بهتری پیدا کند که برای نمایش آن نور مناسبی وجود داشته باشد. در این راه از اهمیت نور طبیعی هم نباید غافل شد. اتاق هایی که در آن بتوان از نور روز بهره گرفت مزیت بهتری برای کسب رضایت مهمان نسبت به سایرین اتاق ها دارند.

کیفیت وسایل را فدای کمیت آن ها نکنید

در اننتخاب وسایل اتاق و ملزومات مورد نیاز مهمان، بیش تر از آنکه تنوع و کمیت آن ها ملاک باشد، باید به کیفیت آن ها توجه نمود حتی اگر این وسایل بهداشتی و یک بار مصرف باشند. رعایت این مهم علاوه بر آنکه در ذهن مشتری اثر بهتری می گذارد به لحاظ مدیریت هزینه نیز مهم است. هر چند در مورد وسایل یک بار مصرف نگاه متفاوتی وجود دارد اما انتخاب وسایلی که به لحاظ دوام مقاومتر از سایرین باشد در هر صورت به سود هتل خواهد بود.

در این باره بیش تر هتل ها در مورد وسایل مصرفی، تنها برای ملزوماتی حاضر به پرداخت هزینه بیش تر می باشند که در درازمدت به سود آن ها باشد. مثل خرید حوله ها که هر قدر کیفیت بهتری داشته باشند به نفع هتل خواهد بود اما شاید چنین دیدگاهی در مورد وسایلی مثل شانه و مسواک و دمپایی ها چندان صدق نکند هرچند که امروزه هتل های موفق برای اینگونه وسایل هم ارزش خاصی قائلند و نگاهی تبلیغی و بازاریابی به آن ها دارند.

تزئینات اتاق باید اثرگذار باشد

در مورد تزئینات اتاق هتل خود باید وسواس و دقت بیش تری داشته باشید. در این راه تنها نصب چند تابلو و یا گذاشتن آباژور کافی نیست بلکه باید بدانید برای چه منظوری از تزئینات اینچنینی استفاده می کنید. به عبارت دیگر نخست باید بدانید که اتاق شما نیازمند چه نوع تابلو و یا چه نوع آباژوری است و بعد برای خرید آن اقدام کنید چرا که قرار نیست تمام اتاق و سوئیت ها از یک نوع تزئینات استفاده کنند.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - دکوراسیون اتاق هتل (2)

نقش گل و گیاه را در تزئینات اتاق هتل فراموش نکنید

 در این مورد گاهی اوقات استفاده از گیاهان به مراتب اثرگذارتر از سایر تزئینات است. چند شاخه گل تازه در یک گلدان ساده می تواند بیش از یک تابلوی گران قیمت با منظره ای از طبیعت، حس طراوت و سرزندگی را برای مهمان شما به ارمغان آورد.

توضیح سایت: این مطلب پیش تر با عنوان " رازهایی ساده درباره تزئینات اتاق های هتل پنج‌ستاره" در سایت آمده بود که اکنون به روز شده است.

 

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS