صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» غذا و نوشیدنی
غذای دریایی با طعم خاک در منوی ویژه رستوران ژاپنی! 91/12/08
کد خبر 381
ارسال به دوستان
Send

تنوع منو، یکی از ویژگی های برتری رستوران ها در رقابت با یکدیگر است که گاه شامل موارد عجیب و دور از ذهنی می شود، از جمله وجود "خاک" در غذای دریایی رستورانی در ژاپن.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - رستوران ژاپنی (2).jpg

به گزارش بازارهتل، چندی پیش ویژگی خاص منوی یکی از رستوران های ژاپنی توجه دوست داران غذا و صنعت هتل و رستوران را به خود جلب کرد که در آن به جای ماده ای تازه و یا ترکیبات خاص، "خاک" به چشم می خورد.

خبرگزاری CNN در این باره نوشت: رسم معمول در یک رستوران دریایی آن است که شما غذا را با یک سوپ قارچ شروع کرده و سپس با خوراک صدف، سراغ غذای اصلی که ماهی و سبزیجات در کنار سیب زمینی است بروید و در نهایت با بستنی، وعده غذایی خود را به پایان ببرید اما تصور این که در این منو، "خاک" هم در غذای شما باشد، دور از ذهن است. در این باره اما به تازگی رستوران Ne Quittez Pas در توکیو با سرآشپز خود -Toshio Tanabe- ابتکاری را در منوی خود بوجود آورده که ویژگی آن استفاده از "خاک" است.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - رستوران ژاپنی (1).jpg

Toshio Tanabe در این باره می گوید: اگر چه این رستورانی دریایی است و ما همیشه به دنبال طعم هایی از غذاهای دریایی هستیم. اما من همیشه در پی یافتن طعم هایی از زمین هستم.

اما "خاک" مورد استفاده سرآشپز با آنچه که شما می توانید در حیاط خانه خود پیدا کنید، بسیار متفاوت است از آن جهت که این خاک از عمق 10 متری زمینی مملو از مواد مغذی استخراج می شود و پس از آزمایش در آزمایشگاه، با حرارت بسیار تمام باکتری های آن از بین رفته و در اختیار سرآشپز قرار می گیرد.

 هر چند برای بسیاری تصور چشیدن غذایی با طعم خاک، نمی تواند چندان مورد پسند و جذاب باشد اما در مقابل برخی هم حاضرند برای این تجربه بهای گزافی را پرداخت کنند.

 بله، هر وعده غذایی با طعم خاک در این رستوران 110 دلار قیمت دارد.

 

 

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS