صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» مدیریت
10 ویژگی ممتاز برای یک مدیر هتل موفق 91/11/02
کد خبر 361
ارسال به دوستان
Send

در میان تمام مناصب و مقام های شغلی در صنعت مهمان نوازی، هیچیک به اهمیت مقام مدیر کلی یک هتل نیست. زمانی شما به این سطح دست پیدا می کنید که در اوج حرفه خود قرار داشته باشید و در حقیقت، کاپیتان کشتی به حساب بیایید.

مدیریت هتل (2)

به گزارش بازارهتل، Larry Mogelonsky مدیر سابق تبلیغات گروه هتل های Four Seasons که در حال حاضر مدیر عامل موسسه ارتباطات LMA در کاناداست و بر روی توسعه ارتباطات صنعت مهمان نوازی و گردشگری با گرایش هتل های لوکس کار می کند، در مقاله ای که اخیرا انتشار یافته، درباره ویژگی های مدیران موفق هتل ها با مقدمه فوق، چنین نوشته است:

جاده رسیدن به مقام مدیر کلی یک هتل می تواند بسیار طولانی و دشوار باشد چراکه خصایص متعددی باید وجود داشته باشد تا شما را به این مقام هدایت کند بنابراین تنها یک راه و روش تضمین شده برای آن وجود ندارد. من بواسطه ارتباطات بسیاری که با مدیران کل هتل ها داشته ام، مزیت های بارز مشترکی را در آنان برای موفقیت در این مقام یافته ام که آن ها را اینچنین فهرست بندی کرده ام.

1-      توجه: توجه به هتل، کارکنان و مهمانان. آیا تا به حال مدیری را در حال پاک کردن لکه ای از کف آسانسور دیده اید؟ اگر او این کار را انجام می دهد به خاطر آن است که هتل، حکم خانه وی را دارد.

2-      زمان: یک مدیر هتل، زمان نامحدودی برای مهمانان، کارکنان، ملاقات ها و البته مالکان هتل قائل است. اگر تصور می کنید که ساعت کاری شما از 9 صبح تا 6 بعد از ظهر است، در اشتباهید. این زمان باید 12 ساعت و 6 روز از هفته باشد.

3-      دانش زیاد و حافظه قوی: یک مدیر هتل موفق باید همه چیز را بداند. از غذا و نوشیدنی گرفته تا خانه داری. از تحلیل سرمایه اولیه گرفته تا استاندارد ايمني و بهداشت شغل (OSHA). و البته حافظه ای قوی که حتی نام صدها مهمان پیشین خود را هم به یاد آورد.

4-      عشق به مردم: این یک شغل مردمی است. هر مدیر هتلی را که تا به حال دیده ام با ذوق و شوق به دنبال فرصتی برای بودن در کنار مردم است. یک مدیر هتل موفق باید کاری کند تا همه در کنار وی احساس آرامش و راحتی کنند. همچنین باید بواسطه زیرکی و هوش خود بتواند تیمی منسجم را همراه خود سازد.

5-      صبر: هیچ برنامه ای بدون مواجه با سختی پیش نمی رود. این اصلی است که یک مدیر موفق باید همیشه مدنظر داشته باشد و بتواند در شرایط دشوار مرکز ثقل حل مشکلات و نقطه اتکا دیگران گردد.  

6-      شوخ طبعی: قرار نیست همه چیز همواره آنگونه که انتظار داریم پیش برود. پس بگذارید تا برخی اوقات با رویی گشاده با مسائل برخورد نمائیم که این خود یکی از مهارت های زندگی است.

7-      تسلیم نشدن: این فرض که همیشه درصد اشغال هتل و درآمد آن هر ماه رو به افزایش باشد، محال است. اما یک مدیر موفق هتل باید بتواند همیشه باانگیزه بماند و به صعود دوباره و دوباره بیاندیشد.

8-      جوانمردی: من هرگز مدیر هتلی را ندیده ام که رقیب خود را کوچک شمارد و یا دست کم بگیرد چه رسد به آنکه بخواهد کاری غیر حرفه ای یا اخلاقی در رقابت انجام دهد.مدیران هتل ها همیشه رقیبانی سخت کوشند و به سایر رقبا احترام می گذارند اما اصول حرفه ای را رعایت می کنند.

9-      انرژی: انجام این همه کار واقعا انرژی زیادی طلب می کند: برانگیختن انگیزه نزد کارکنان شیفت صبح در ساعت 6:30، اجرای جلسات راهبردی صبحگاهی، صرف نهار با مشتریان ویژه، شرکت در برنامه های آموزشی، حضور در جلسات بازاریابی، شرکت در جلسات مدیران داخلی و بالاخره حضور در مراسم هایی که در هتل برگزار می شود در کنار سایر کارهای روزمره!

10-   عشق به شغل: مدیران هتل براستی شغل خود را دوست دارند و هیچ کار دیگری را بر آن ترجیح نمی دهند. اما باید این احساس را به سایر کارکنان هم منتقل کنند. کسی که بواقع حرفه خود را دوست داشته باشد، دیگر انجام آن برایش یک شغل به حساب نمی آید.

 

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS