صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» بهداشت و ایمنی
HSE در صنعت هتل و شناخت چالش ها و راهکارها (2) 91/04/28
کد خبر 246
ارسال به دوستان
Send

نخستین سمینار بهداشت، ایمنی و محیط زیست در صنعت هتل، بیست و پنجم تیر ماه در هتل پارسیان آزادی تهران برگزار گردید که در آن چالش ها و موانع و راهکارها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

هتلداری1، تجهیزات هتل، HSE

به گزارش بازارهتل، در این سمینار که قسمت نخست گزارش آن روز بیست و ششم تیرماه بر روی همین سایت قرار گرفت، در ادامه مراسم پس از صحبت های رئیس اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان های استان تهران، مهندس فرهادی - رنیس اداره مواد غذایی و اماکن مرکز سلامت محیط و کار- به بیان دیدگاه ها و روند اجرای طرح خوداظهاری بهداشتی در هتل ها پرداخت.

وی در ابتدا به قوانین کشور در این باره اشاره کرد و گفت: نخستین قانون مصوب درباره مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی به سال 46 بر می گردد که پس از آن در سال 79 قانون ماده 13 آئین نامه توسط مجلس بازنگری شد اما اکنون با گذشت 12 سال از آن زمان بسیاری از شرایط تغییر یافته است. از جمله وضع مکان ها و خدمات رسانی رستوران ها که علاوه بر آنکه به اصطلاح لوکس تر شده اند برخی استانداردها چون ایزوهای مختلف را هم دریافت کرده اند.

فرهادی درباره طرح خوداظهاری افزود: در خارج از کشور برای طرح های بهداشتی اختیارات و مسوولیت هایی به خود مدیران و مالکان اماکن خدماتی داده می شود اما ماده 13 قانون جاری اجازه چنین کاری را نمی داد تا آنکه پائیز سال گذشته در نشستی که با مسوولان اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان های کشور برگزار شد، لزوم بازنگری درباره این اختیارات به میان آمد و در نهایت منجر به عقد تفاهم نامه ای با دوستان درباره طرح خوداظهاری بهداشتی هتل ها گردید.

رنیس اداره مواد غذایی و اماکن مرکز سلامت محیط و کار یادآور شد: بین 75 تا 80 درصد شکایات واصله به مشکلات مواد غذایی و اماکن عمومی خدماتی مربوط می شود که هتل ها بخش کوچکی از آن هستند اما مشکل اصلی اینجاست که کثرت مراکز ارائه خدمات با تعداد بازرسان در شهری چون تهران تناسب ندارد و مشخص نیست آیا همان بازرس فرصت بازبینی مجدد همان مکان را در طول سال پیدا می کند یا خیر؟ این در حالی است که در دیگر نقاط جهان مثلا کانادا با ایجاد طرح خود اظهاری بهداشتی میزان شکایاتی از این دست به 32 درصد رسیده است. بنابراین بحث خود اظهاری بهداشتی کار جدیدی در دنیا نیست که امیدواریم تا پایان سال آئین نامه جدید در این باره به تصویب برسد. ضمن آنکه امضای تفاهم نامه هایی در همین رابطه با کیش، قشم و بندرعباس نیز در دستور کار قرار دارد.

وی درباره خصوصیات طرح جدید اظهار داشت: یکی از مشکلات طرح های بازرسی پیشین، عدم اولویت بندی موضوعات در چک لیست ها بود در حالی که در چک لیست های جدید موارد بازرسی طبقه بندی شده است تا به لحاظ اخطارها مکانی بی جهت تعطیل نگردد. در این راستا هشدارهای "بحرانی" و "غیر بحرانی" پیش بینی شده و براساس آن از 48 ساعت تا 10 روز فرصت رفع مشکل به واحدها داده می شود.

فرهادی در پایان از راه اندازی سامانه ای برای مسیرهای بین شهری خبر داد که مردم می توانند از آخرین بازرسی های بهداشتی اماکن اقامتی و خدمات غذایی و پذیرایی در طول مسیر خود آگاهی یابند.

 

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS