صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» بهداشت و ایمنی
HSE در صنعت هتل و شناخت چالش ها و راهکارها (1) 91/04/26
کد خبر 244
ارسال به دوستان
Send

نخستین سمینار بهداشت، ایمنی و محیط زیست در صنعت هتل، عصر دیروز در هتل پارسیان آزادی تهران برگزار گردید که در آن چالش ها و موانع و راهکارها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش بازارهتل، در این سمینار که به همت مهندس صلحی از فعالان عرصه بهداشت در هتل ها و با حمایت اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان های استان تهران و مساعدت مرکز سلامت محیط و کار، وزارت بهداشت و اداره محیط زیست و با حضور جمعی از مدیران هتل ها، هتل آپارتمان ها و پانسیون های تهران و مسوولان سازمان های مذکور و حمایت برخی شرکت های صنایع وابسته و رسانه های صنعت هتل برگزار گردید، سخنرانان به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود درباره مباحث بهداشت، ایمنی و محیط زیست در صنعت هتل و بررسی موانع و مشکلات موجود پرداختند.

در ابتدای این مراسم، مهندس صلحی به عنوان دبیر سمینار با معرفی HSE و چگونگی ارتباط آن با صنعت هتل از اهمیت این موضوع و لزوم گسترش آن در این صنعت گفت و با توجه به حسن نظر اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان های استان تهران به این مهم، پیشنهاد کرد تا در هر شیفت کاری در هتل حداقل یک نفر، آموزش های لازم درباره ارائه کمک های اولیه را دیده باشد تا در کنار بحث تجهیز جعبه های کمک های اولیه در هتل ها، ضریب اطمینان بحث سلامتی کارکنان و مهمانان بیش از پیش افزایش یابد.

وی همچنین با تاکید بر آموزش کارکنان هتل ها درباره اطفا حریق و موارد ایمنی، هتل ها را به استفاده از جایگزین هایی چون آبگرمکن های خورشیدی و چراغ های LED در جهت کاهش مصرف انرژی و افزایش بهره وری تشویق کرد.

در ادامه این مراسم، محمد علی فرخ مهر - رئیس اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان های استان تهران - با تاکید بر لزوم رعایت موارد بهداشتی و ایمنی در هتل ها به عنوان بخشی از زندگی اجتماعی و شهری گفت: اهمیت این مساله برای اتحادیه به اندازه ای بود که بر آن شد تا با تهیه کتابی به آموزش نکات لازم در این باره به زبان ساده بپردازد و با توافقی که با وزارت بهداشت انجام داد، طرح خود اظهاری بهداشتی را پی ریزی کرد.

هتلداری، تجهیزات هتل، فرخ مهر

وی با بیان اینکه با اجرای طرح خود اظهاری بهداشتی ظرف سه ماه گذشته 120 بازدید از هتل ها انجام شده، اظهار داشت: با انجام این بازدید ها مشخص شد که 70 تا 80 درصد هتل های ما مشکل بهداشتی ندارند اما در بحث تجهیزات و به ویژه ساختارهای فیزیکی، رفع برخی نواقص موجود نیازمند حمایت نهادها و سازمان های مالی و اعطای وام ها و تسهیلات لازم است.

رئیس اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان های استان تهران با گلایه از برخی سخت گیری های مسوولان نسبت به اصلاح وضعیت بهداشتی در هتل ها گفت: در حالی که ما به طور داوطلبانه خواهان و پیگیر طرح خوداظهاری بهداشتی بودیم در برخی مواقع با کم لطفی خواسته یا ناخواسته دوستان مواجه می شویم طوری که حتی گاهی یک هتل پنج ستاره هم رد صلاحیت بهداشتی می شود! در شرایطی که در بسیاری از رستوران های بین راهی مسائل بهداشتی رعایت نمی شود و به نظر کسی هم پیگیر آن نیست، سخت گیری های اینچنینی این طور تداعی می کند که گویی از بین مراکز ارائه خدمات، تنها هتل ها باید مورد بازرسی و اصلاح قرار گیرند.

وی در تشریح برخی از این سخت گیری ها افزود: تقریبا تمام هتل ها از مدت ها پیش دارای مخازن زباله با جایگاه مشخص هستند و حتی تفکیک زباله خشک و تر را هم انجام می دهند اما اصرار به ساخت اتاقک های مخصوص در حالی که بسیاری از سازمان ها و رستوران ها همین امکانات کنونی هتل ها را هم ندارند، نوعی حس زیر ذره بین قرارگرفتن هتل ها را تداعی می کند که به طبع به صلاح پیشبرد اهداف مورد نظر نیست.

فرخ مهر با بیان اینکه بحث ایمنی در هتل ها نیازمند آموزش و اطلاع رسانی است، تاکید کرد: ما آماده ایم تا همچون طرح خود اظهاری بهداشتی با سازمان های مسوول نشست هایی را داشته باشیم و کتاب های راهنما را هم تدوین کنیم اما این که همه هتل ها را ملزم به تشکیل کمیته نمائیم برای هتل های کوچک امکان پذیر نیست و ما هم برای انجام آن کارشناسانی را برگزیدیم تا در این امر تسهیل شود.

رئیس اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان های استان تهران در بحث محیط زیست با بیان اینکه این بحث باید در راس امور قرار گیرد، گفت: متاسفانه در کنار ارائه آمار های سفر، کسی نمی پرسد که دفع زباله این همه گردشگر کمپ و چادر کجا صورت می گیرد و از کدام سرویس بهداشتی استفاده می کنند؟ در حالی که پاسخ به همین سوالات، اهمیت به محیط زیست است.

فرخ مهر درباره توجه هتل ها به محیط زیست افزود: از هشت سال پیش تاکنون بحث تصفیه خانه ها در هتل ها مطرح بوده و عمده هتل های ما به این سیستم مجهزند اما باید پذیرفت که در برخی هتل ها با توجه به ساختارهای فیزیکی قدیمی امکان ایجاد آن نیست و باید به دنبال راه چاره دیگری بود. در وضعیت کنونی با پر شدن چشمه های فاضلاب، حفر چاه جدید یک معضل جدی به حساب می آید، بنابراین اعتقاد دارم که در بحث محیط زیست نباید هتل ها را تنها گذاشت و با مساعدت و همکاری تمام ارگان های مسوول می توان بر مشکلات چیره شد.

وی در پایان سخنان خود لزوم فرهنگ سازی در این باره را یادآور شد و گفت: همانطور که درباره مصرف بهینه برق و آب وگاز و حتی رعایت قوانین و مقررات رانندگی، فرهتگ سازی عمومی صورت گرفت، در بحث محیط زیست نیز باید به همین روش عمل نمود تا با عزمی ملی به این مهم پرداخت.

 

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS