صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» تجهیزات و ملزومات
لاندری نیازمند نگاه کارشناسی است 91/04/07
کد خبر 230
ارسال به دوستان
Send

لاندری، از جمله بخش های هتل است که اگر چه به نسبت سایر واحدهای ارائه دهنده خدمات به مهمان، درآمدزا محسوب نمی شود اما بواسطه ماهیت خود بیش ترین نقش را در جلب رضایت مهمان و ارائه تصویری ماندگار از خدمات و پاکیزگی در ذهن وی دارد.

شاید بتوان گفت آنچه که در بسیاری از هتل ها و سایر مراکز اقامتی در کشورمان از وضعیت لاندری ها دیده می شود، بر اساس همین تعریف شکل می گیرد. یعنی آنجا که نگرش مالکان و مدیران صرفا درآمدزایی است، به لاندری کمتر توجه می شود و آنجا که رضایت مهمان و کیفیت بهداشت و تصویر سازی ماندگار اولویت قرار می گیرد، لاندری جایگاه مهم تری می یابد.

اما صرفنظر از این دو نگاه به لاندری، عوامل متعددی در کارایی این بخش جدا از نوع هتل، تعداد اتاق ها و زمان های پذیرایی نقش دارند که به همین بهانه با مدیر بازرگانی شرکت صنعتی ساعدی - مهندس محمود رضا منزوی - در این باره و به طور کلی تجهیزات لاندری گفت و گویی را انجام داده ایم که در ادامه می خوانید:

هتلداری، تجهیزات هتل، لاندری 2

بازارهتل: لاندری ارزان یا لاندری با کیفیت؟ به نظر شما نوع نگاه هتلداران ما به بحث تجهیزات لاندری چگونه است؟

منزوی: این به نوع هتل، درجه و تعداد مهمانان بستگی دارد اما به طور عمومی همه خواهان تلفیقی از این دو می باشند.

بازارهتل: پس ترجیحا به سراغ دستگاه های تولید داخل می روند؟

منزوی: با توجه به تفاوت قیمتی که وجود دارد، بله. اما در این میان مراکزی هم هستند که به دنبال کیفیت بهتر حاضر به تقبل هزینه بیش تر برای دستگاه های خارجی می باشند که البته بیشتر درباره برخی شرکت های دولتی و مراکز پزشکی صدق می کند تا هتل ها.

بازارهتل: این تفاوت قیمت در کنار بحث کیفیت تا چه میزان می تواند مقرون به صرفه باشد؟

منزوی: این بستگی به نگاه شما و توقعتان از لاندری دارد. در بحث کیفیت، مسلما کنترل های فنی و کیفی روی تجهیزات خارجی بسیار بیشتر است. یعنی هم در کیفیت شست وشو و خدمات جانبی و هم در طول عمر دستگاه و هم حفظ کیفیت شستنی ها. به طور مثال اگر یک دستگاه ایرانی عمر مفید 8 تا 10 سال داشته باشد، این میزان برای یک دستگاه خارجی مشابه 15 سال است ضمن آنکه مصرف انرژی به مراتب کمتری دارد اما از آن طرف قیمت بسیار بیشتری دارد طوری که یک دستگاه لباسشوی 40 کیلویی تا 50 میلیون قیمت پیدا می کند در حالی که با همین مبلغ می توان قسمت عمده ای از یک لاندری را با دستگاه های داخلی تجهیز نمود.

بازارهتل: در این میان آیا موردی هست که نمونه داخلی نداشته باشد؟

منزوی: بجز یکی دو مورد مثل مانکن بخار و مبز لکه گیر که در ایران مشتری هم ندارند، تمامی تجهیزات مورد نیاز لاندری در داخل کشور تولید می شود.

بازارهتل: با توجه به تفاوت هایی که اشاره کردید، چقدر نقش اپراتورها در طول عمر و کارایی لاندری ها اهمیت پیدا می کند؟

منزوی: مسلما خیلی. چراکه در کار با دستگاه های ایرانی از آنجا که برخی عملکرد ها به صورت نیمه خودکار است، این مهارت اپراتور است که هم بر عمر دستگاه اثر می گذارد و هم بر البسه و ملحفه و به طور کلی مواد شستنی. البته در این میان نوع و کیفیت مواد شوینده نیز مهم است.

بازارهتل: با این وصف، چقدر نظر این افراد در هتگام خرید از سوی هتل ها ملاک قرار می گیرد؟

منزوی: متاسفانه اغلب، این مالکان و مدیران هتل ها هستند که با توجه به نیاز و البته بودجه خود خرید می کنند تا آنکه نظر اپراتور ها را جویا شوند. در حالی که کسی که درگیر کار است و به صورت مستقیم با دستگاه کار می کند صاحب نظر کارشناسی است نه ناظر و مالک هتل.

بازارهتل: پس خرید تجهیزات لاندری تا چه میزان حرفه ای صورت می گیرد؟

منزوی: عموما خریداران مشورت می گیرند. این که مثلا چند تخت دارند، زمان پیک کاریشان چه زمان است، لاندری قرار است چند روز در هفته و هر روز چند ساعت کار کند و.... ما هم بر اساس همین نیازها، دستگاه های مورد نظر را معرفی می کنیم.

بازارهتل: اگر تجهیزات لاندری بر پایه این نیازها باشد تا استانداردها، پس خدمات لاندری در دو هتل پنج ستاره می تواند متفاوت باشد؟

منزوی: بله.

بازارهتل: اصولا جایگاه لاندری به لحاظ جانمایی در پلان هتل های ما چگونه است؟

منزوی: عمده مشکل ما به همبن مورد بر می گردد. یعنی از ابتدا نگاه کارشناسی بر لاندری به لحاظ موقعیت و تجهیزات لازم وجود ندارد. لاندری بواسطه عملکرد خود باید در فضایی باشد که زیر آن زمین سفت باشد، نور و تهویه مناسب داشته باشد و به دلیل بوی مواد شوینده دور از اماکن تردد مهمان باشد، اما متاسفانه به رغم این حساسیت ها در برخی هتل ها بدون کارشناسی، فضایی را به لاندری اختصاص می دهند و یا برای تجهیز آن بعد از خرید همه لوازم و دست آخر به فکر می افتند!

بازارهتل: پس مشاوره ای هم که موقع خرید صورت می گیرد از روی ناچاری است.

منزوی: مسلما اگر از ابتدا یعنی از زمان ساخت و روی پلان این مشاوره انجام شود، راهنمایی های مفیدتری خواهد شد که متاسفانه کمتر شاهد آن هستیم.

بازارهتل: به عنوان آخرین سوال، رقابت تولید کننده ها در جذب مشتری در این عرصه چگونه است؟

منزوی: از آنجا که تعداد تولید کننده های تجهیزات لاندری در کشور کم است و معمولا تفاوت قیمت چندانی هم با هم ندارند، این شرایط فروش است که مشتری را ترغیب به خرید می کند.

بازارهتل: از وقتی که در اختیار سایت گذاشتید، ممنون.

منزوی: بنده هم از شما به خاطر پیگیری این بحث ممنونم.

 

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS