صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» رستوران
10 رستوران برتر آسیا در سال 2012/2011- قسمت پایانی 91/02/20
کد خبر 175
ارسال به دوستان
Send

- طاهره سادات موسوی-

خاطره صرف یک خوراک خوش طعم در فضایی با ویژگی های به یاد ماندنی و خدماتی مطلوب مسلماً نه تنها اشتیاق تکرار آن را برای مهمانان به همراه دارد بلکه توصیه چنین تجربه ای به دیگران را هم برای صاحبان رستوران ها به ارمغان می آورد.

در دنیای رقابتی امروز هم برترین رستوران ها و غذاخوری های جهان، با نظر این دسته از افراد انتخاب می شوند. افرادی که خاطره فراموش نشدنی صرف یک یا چند وعده خوراک را در آن جا داشته اند، همه متفق القول آن را انتخاب کرده و آن رستوران و دست اندرکاران آن را به دیگران معرفی می کنند. در میان رستوران ها و غذاخوری های آسیا هم تعدادی با همین روش عنوان بهترین ها را کسب کرده اند. بدین منظور، رای دهندگان از میان فهرستی از 73 رستوران صاحب سبک که توسط منتقدان رستوران و نویسندگان غذا و نوشیدنی در آسیا انتخاب شده بودند، 10 رستوران برتر آسیا را در سال 2011 و 2012 انتخاب کرده اند.

2. Andre

سنگاپور


رستوران Andre در مرکز خرید سه طبقه چایناتاون به عنوان میراثی به جا مانده از دهه 1920 که در محدوده حفاظت شده بوکیت پاسو واقع شده، یکی از جواهرات دنیای غذای سنگاپور محسوب می شود.

Andre Chiang که به دلیل شیوه منحصر به فرد آشپزی "خوراک مدرن" در جنوب فرانسه مشهور شد در سال 2010 این رستوران را دایر کرد و هم چنان سرآشپز آن است. تجربه مدید حرفه آشپزی و همکاری با چهره های مشهور آشپزی فرانسوی، مانند پیر گگنیر، ژوئل روباچن و برادران پورسل، اگر چه طراوت غذای مدیترانه ای را در شیوه آشپزی آندره نهادینه کرده اما همچنان از آشپزهای غذای جدید فرانسوی محسوب می شود.

او در منوی منحصر به فرد "اکتا فیلاسوفی" (فلسفه هشت قسمتی) اش، از مواد اولیه تازه محلی و شیوه های کاملاً ابتکاری استفاده می کند. این منو هشت وعده سبک، تخیلی و و مطبوع را در بر می گیرد که هر کدام مصداق واقعی ویژگی هایی انتزاعی، نظیر "خالص" و "هنرمندانه" بودن است.

فلسفه هشت قسمتی، که توسط آندره برای ایجاد یک تجربه کلی و بهینه ابداع شد، ویژگی منحصر به فرد رستوران محسوب می شود. انگیزه موجود در ورای این فلسفه، مطالعات و پژوهش های مداوم آندره در مورد این مطلب است که چگونه ظرفیت ما برای تست کردن غذا، توسط حافظه و تجربه شخصی که در طول زمان به دست آمده است، تحت تاثیر قرار می گیرد. منحصر به فرد بودن، ترکیب، خاطره انگیز بودن، خلوص، نمک، جنوب، هنری و محلی بودن، هشت ویژگی فلسفه هشت قسمتی هستند که سرآشپز برای تسهیل تعبیر کردن ایده و فلسفه ورای غذاهایش، آن را ابداع کرده است.

 

میز سرآشپز رستوران با 30 صندلی، در طبقه اول قرار دارد، در حالی که طبقه دوم محل قرار گیری سالن صرف غذای اصلی است. آتلیه شخصی آندره و دفتر زیر شیروانی او به همراه سرداب نوشیدنی رستوران طبقه سوم را به خود اختصاص داده اند.

رستوران، هم برای نهار و هم شام دو منوی متفاوت دارد. غذاهای پر طرفدار مانند "سبزی های از یاد رفته" و شکلات های سنیکر در میان فهرست منوی کلاسیک به چشم می خورند، در حالی که منوی اکتا (هشت) غذاهایی را در خود جای داده است، که مصداقی از فلسفه هشت قسمتی محسوب می شوند.

1. Iggy's

سنگاپور


افرادی که به دنبال خوراک خوب و واقعی فرانسوی یا وعده های غذایی بسیار کوچک هستند، تنها چند مکان محدود برای یافتن چنین خوراکی در اختیار دارند. یکی از این مکان ها، رستوران Iggy's است که در سنگاپور قرار گرفته و از ویژگی های منحصر به فرد آن، این است که روح یک شهر شرقی را ماهرانه با طعم دلچسب غربی ترکیب می کند.

Iggy's که نام پر افتخار آن از نام مالکش - Ignatius Chan - گرفته شده، در واقع یکی از آرزوهای دراز مدت وی برای ایجاد فضایی برای لذت ناب خوردن و آشامیدن و شادی دلچسب ناشی از صرف ترکیبی از عناصر شرق و غرب محسوب می شود که در حال حاضر شکل واقعیت به خود گرفته است و با قدرت و افتخار به کار خود ادامه می دهد.

بهترین رستوران آسیا که در ماه سپتامبر سال 2010 به مکان بزرگ تری منتقل شد، در ابتدا آشپزخانه کوچکی بود که سالن غذاخوری آن تنها ظرفیت 40 نفر میهمان را داشت. عده زیادی ادعا می کنند که قادرند چنین ترکیبی از عناصر شرق و غرب ایجاد کنند، اما ایجی با تاکید بر زیبایی شناسی و تاثیر هارمونیک ویژه ترکیب های ابداعی خود، مشتریان را بارها و بارها به خود باز می گرداند؛ مشتریان وفاداری که از ترکیبات هنرمندانه و منوهای متنوع ناهار و منوی هشت مرحله ای شام که دوره ای تغییر می کند، لذت می برند.

 

سرآشپز سوفیان زاین اهمیت منویی را که موضوعات آن را از سفرها و تجربیاتش از طعم ها و غذاهای مختلف آموخته، قادر است در هر وعده ای از غذا، چشم انداز دلچسبی از زندگی را به تصویر بکشد و در واقع، مناسب ترین فرد برای مدیریت گروه کارامد آشپزخانه ایجی است.

سوای سالن اصلی، اگر مشتریان بخواهند در کنار آشپزخانه غذا صرف کنند و با حضور خود در فعالیت های آن مشارکت کنند، می توانند در قسمت صرف نوشیدنی، صندلی رزرو کنند. در حال حاضر، 13 صندلی در این قسمت و 15 صندلی سر میزها، تنها فضاها برای این افراد محسوب می شوند که اخیراً این فضا تا حدی گسترده تر شده تا برای کسانی که می خواهند شادی حاصل از همکاری ایجی و سوفیان را تجربه کنند، خبر خوبی باشد؛ گونه ای همکاری که نه تنها باعث شده رستوران آن ها عنوان بهترین بهترین ها را کسب کند، بلکه از سوی نشریه "رستوران"، بهترین رستوران سنگاپور معرفی شود و در رتبه شصتم بهترین رستوران های جهان جای گیرد.

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS