صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» تجهیزات و ملزومات
کلید هایی که درهای موفقیت در هتل ها را می گشایند 91/02/17
کد خبر 170
ارسال به دوستان
Send

یکی از رموز موفقیت در هر حرفه ای، شناخت ابزار موفقیت در آن حرفه است؛ ابزارهایی که اگرچه ساده نشان می دهند اما در باطن خود ظرفیت های بسیاری برای پیمودن راه پیروزی دارند که مستلزم شناخت ابعاد وجودی و چگونگی بهره گیری ازآن ها می باشد.

کارت کلید ها از جمله همین ابزار به ظاهر ساده اما بسیار کاربردی در هتل ها هستند که شناخت هر چه بهتر و روش های استفاده آن ها در هتل ها می تواند علاوه بر افزایش ضریب ایمنی و کاهش هزینه های مصرفی، نقشی پررنگ در فروش، تبلیغات و بازاریابی داشته باشد.

به بهانه شناخت بهتر این قابلیت ها با دکتر محمد رضا بقایی راوری، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد تهران و مدیرعامل شرکت نداپرداز انفورماتیک، اولین ارائه دهنده سیستم تلفن گویا و سیستم نوبت دهی در ایران و نیز تولید کننده کارت کلید های RFID، گفت و گویی را انجام داده ایم که در ادامه می خوانید:

 

استفاده از هر تکنولوژی نیازمند فرهنگ سازی است

دکتر بقایی در پاسخ به این پرسش سایت بازار هتل که روند بهره گیری از امکانات وجودی کارت کلید ها از زمان ورودشان به ایران از سوی هتلداران چگونه بوده است، می گوید: قدر مسلم بر اساس انتظارات پیش نرفته است و این به فقر فرهنگی در این زمینه بر می گردد که نتوانستیم آنطور که باید قابلیت های موجود را نمایش دهیم. از طرف دیگر دید غالب در صنعت هتل کشورمان استفاده از سریعترین راه برای کسب درآمد در کوتاهترین زمان ممکن است که آشنایی با توانایی های این تکنولوژی، نگاه بدان را از «هزینه» به «سرمایه گذاری» و «صرفه جویی» تغییر می دهد. بنا براین برای رسیدن به نقطه مطلوب باید تلاش بیش تری در فرهنگ سازی استفاده از این تکنولوژی داشت.

 

کلید هایی فراتر از نقش سنتی

مدیر عامل شرکت نداپرداز انفورماتیک درباره قابلیت های کارت کلید ها چنین توضیح می دهد: در نگاه نخست کار اصلی این کارت ها بازی در نقش کلید به شکل سنتی است در حالی که ظرفیت های این کلید ها به
گونه ای است که علاوه بر افزایش ضریب ایمنی، با استفاده از گزارش های ارسالی و تعریفی از آنها می توان در بحث اقتصادی و مدیریت منابع انسانی نیز بهره جست. به طور مثال همانطور که می توان با استفاده از این
کارت ها، مصرف انرژی را در زمان هایی که مهمان در اتاق نیست، کنترل کرد، می توان ورود و خروج کارکنان خانه داری و مدت زمان نظافت و آماده سازی اتاق را نیز کنترل نمود.

Radio Frequency Identification

وی در تعریف RFID می گوید: این واژه که مخفف Radio Frequency Identification است در حقیقت به کارت کلید هایی اطلاق می شود که بدون تماس با دستگاه اصلی کار می کنند، یعنی به جای آنکه لازم به وارد کردن کارت در شیار مخصوص آن بر روی قفل درب باشد تنها لازم است تا آنرا در فاصله ای نزدیک گرفت.

دکتر بقایی درباره ویژگی های این نسل از کارت کلید ها می افزاید: در وهله نخست، امکان نصب قفل ها بر روی قسمت ثابت یعنی چارچوب درب است که در بسیاری از هزینه های استفاده از کارت های قبلی که مستلزم تعویض باتری هستند، صرفه جویی می کند و عمر مفید بیش تری پیدا می کنند. از سوی دیگر در معرض موبایل و غیره نیاز به شارژ پیدا نمی کنند و از همه مهم تر آنکه نیازی به کابل شبکه و با هر نوع سیستم سیم کشی ندارند.

وی ادامه می دهد: مطلب مهم بعدی ایجاد تعاریف مورد نیاز بر روی آن ها است که در مورد بحث مدیریت کارکنان بدان اشاره شد. ضمن آنکه کنترل دسترسی می توان تعریف نمود، یعنی برای حفظ امنیت بیش تر به گونه ای عمل نمود که به جز سرپرست و مدیر هتل، تنها کارمند خانه داری همان شیفت و همان طبقه امکان دسترسی به اتاق مهمان را داشته باشد. که این مهم نقش بسزایی در افزایش ضریب ایمنی به همراه دارد. از طرف دیگر می توان برای دسترسی مهمان به اماکن مختلف هتل هم برنامه داشت. به طور مثال حتی استفاده وی از آسانسور را هم تعریف نمود که با تماس کارت به سیستم کارت خوان آسانسور فقط به طبقه مورد نظر و یا طبقات همگانی دسترسی پیدا کند. و یا با همین کارت بتواند از صندوق ایمنی اتاق استفاده کند. در هنگام تحویل اتاق از سوی مهمان هم می توان برنامه ای داشت به این ترتیب که در فواصل زمانی مشخص تا خروج وی علائم هشدار صادر کرد.

 

ابزاری کاربردی در تبلیغات و بازاریابی

این استاد دانشگاه در ادامه به نقش کارت کلید ها در تبلیغات و بازاریابی اشاره می کند و می گوید: توصیه ما به هتل داران این است که با توجه به قیمت اندک هر کارت، آن ها را از مهمان بازپس نگیرند و در عوض با عکس و نوشتار، تبلیغات ماندگاری را به مهمانان خود هدیه دهند. ضمن آنکه می توان با ارائه تخفیفاتی آنها را به بازگشت مجدد به هتل ترغیب نمود.

وی می افزاید: قابلیت بالای این کارت ها در ثبت هر کونه اطلاعات مورد نیاز در مشتری مداری بسیار کاربرد پیدا می کند، به گونه ای که می توان اطلاعات مورد نیاز مهمان را ذخیره کرد و با درج شماره اشتراک، وی را در نوبت بعدی از ثبت نام مجدد اطلاعاتش در پذیرش بی نیاز کرد. با این روش، مهمان تنها کافیست تا شماره اشتراک خود را ذکر کند و براحتی رزرو را انجام دهد. در واقع این همان ابزاری است که در کلوپ مشتریان معنا پیدا می کند.

استفاده از این تکنولوژی، صرفه جویی در هزینه است.

مدیر عامل شرکت نداپرداز انفورماتیک در پایان با اشاره به صرفه جویی در هزینه ها با استفاده از این تکنولوژی می افزاید: قدر مسلم هتل ها در شرایط کنونی نیازمند ابزاری هستند که علاوه بر سهولت ارائه خدمات به مهمان، مقرون به صرفه نیز باشد؛ نکته ای که در استفاده از تکنولوژی کارت کلیدها به خوبی لحاظ شده است.

این کارت ها علاوه بر آنچه که درباره توانایی هایشان گفته شد، در بلند مدت نه تنها می توانند صرفه جویی را به همراه داشته باشند بلکه خود باعث سود آوری هم می گردند. کنترل انرژی مصرفی در زمانی که مهمان در اتاق نیست و یا تعریف دسترسی ها، صرفه جویی را به همراه دارد و انجام امور تبلیغاتی و بازاریابی هم که سبب سودآوری در آینده خواهد شد، تنها بخشی از مزایای این سرمایه گذاری است.

 

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS